Lazerinė odontologija

Nemalonios ar net skausmingos, ilgos ir sudėtingos procedūros, kurias lydi apsunkintas gijimas ir diskomfortas. Dažnas iš mūsų būtent taip įsivaizduoja daugumą odontologinių paslaugų, o ypač tas, kurios apima minkštųjų audinių modifikavimą, periodontinių ligų gydymą ar implantaciją. Tačiau ar šiuolaikinėje odontologijoje vis dar tenka su tuo susidurti Skubame nuraminti – nebūtinai. Lazerinė odontologija dažnai padeda išvengti šių nemalonumų.

Apie lazerio panaudojimo galimybes Lietuvoje imama kalbėti vis plačiau, ne veltui tarptautinėse parodose galime lygiuotis su pasaulio lyderiais JAV, Kinija, Vokietija. Kaip būdami tokie maži galime pasiekti tiek daug? Pagrindinis atsakymas – inovacijos ir toliaregiškumas, lenktynes laimėti lengviau jei išbėgi pirmas.

Pirmasis lazeris Lietuvoje sušvito dar 1966-aisiais, Vilniaus universitete (A. Piskarskas, E. Maldutis ir A. Stabinis). O prieš keletą metų Lietuvoje pagamintas ir vienas galingiausių lazerių pasaulyje („Ekspla“ ir „Šviesos Konversijos“).

Lazerinė odontologija

Lazeris jau kuris laikas naudojamas oftalmologijoje, dermatologijoje, chirurgijoje, kardiologijoje, lazerio terapija taikoma net onkologinėms ligoms gydyti.  Kokias galimybes atveria lazerinė odontologija?

Lazerio panaudojimas chirurgijoje

Itin tikslus šviesos impulsas veikia kaip itin preciziškas pjūvis atlikdamas minimalią žalą gretimiems audiniams. Taigi naudojant lazerį atliekama dantenų gingivektomija, dantenų kontūravimas, dantų vainikėlio prailginimas ir kitos minkštųjų audinių procedūros suteikia galimybę procedūras atlikti ne tik idealiai tiksliai, tačiau išvengiant kraujavimo, audinių siuvimo, kone visai išvengiant randėjimo.

Taip pat tokios procedūros atliekamos minimalioje nejautroje – taigi nėra skausmingos, lengviau gyja, trunka greičiau ir sukelia mažiau streso.

Lazerinė odontologija

Terapinis gydymas lazeriu

Be chirurginių procedūrų lazerio spindulys veikia bakteriostatiškai, bakteriocidiškai, fibrino-trombolitiškai, gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujagyslių pralaidumą, skatina medžiagų apykaitą, audinių regeneraciją, didina deguonies įsisąvinimą audiniuose, žaizdų gijimą, stabdo randų susidarymą, mikrorelaksuoja, desensibilizuoja, stimuliuoja imuninį atsaką.

Plačiai taikoma lazerio terapija padeda greitai ir veiksmingai gydyti dantų šaknų uždegimus (antimikrobinis endodontinis gydymas), lūpų pūslelinę – herpesą, aftines opas, taip pat naudojant lazerį gerinamas žaizdų gijimas, mažinamas dantų jautrumas.

Dantų balinimas lazeriu

Žinoma viena populiariausių ir mūsų pacientų pamėgtų procedūrų – tai dantų balinimas lazeriu. Tai itin veiksmingas ir saugus dantų balinimo būdas, todėl labai dažnai taikomas estetinėje odontologijoje.

Lazerio energija yra naudojama suaktyvinti dantų balinimo priemonę, kurios veiklioji medžiaga dažniausiai būna vandenilio arba karbamido peroksidas. Beje, karbamido peroksidas procedūros metu suskyla į šlapalą ir vandenilio peroksidą.

dantu balinimas lazeriu

Dantų balinimas lazeriu gali būti veiksmingesnis už kitus kabinetinius balinimo būdus. Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę, dantų atspalvis gali pašviesėti net iki 7 – 10 tonų pagal Vita Shade Guide skalę.

Tačiau reikia atsiminti, kad dantų spalvos pokytis priklauso nuo daugelio faktorių ir yra sunkiai prognozuojamas konkrečiam pacientui. Jis priklauso nuo pradinės dantų spalvos, esamų dėmių, emalio tankio, danties struktūros ir paciento amžiaus.

Visada prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama profesionali burnos higiena, kurios metu kartu su higienistu galima aptarti lūkesčius, išsiaiškinti galimas dantų patamsėjimo priežastis, paciento higienos įpročius ir bendrą dantų būklę.

Dažniausiai didesnės diskusijos kyla ne dėl dantų balinimo lazeriu efektyvumo, bet dėl tokios procedūros saugumo. Dantų balinimas atliekamas lazeriu ir čia turi ženklų pranašumą. Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos pH ir ekspozicijos trukmė. Manoma, kad kritinis pH lygis, kai įvyksta emalio demineralizacija, yra tarp 5,2 ir 5,8, todėl saugiausiais pripažįstami balikliai, turintys šarminį ar neutralų pH.

Trumpinant balinimo medžiagos ekspozicijos trukmę taip pat sumažinama emalio pakenkimo rizika. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnė lyginant su balinimu įvairiomis lempomis (LED, plazminėmis).

Visuomet siekiame būti žingsneliu priekyje. Po vienu stogu talpiname visus specialistus ir nuolat investuojame į pažangiausius odontologinius sprendimus. Petys į petį su aukščiausiomis kompetencijomis ir inovacijomis nepaliaudami ieškome kokybiškų, komfortiškų ir jūsų laiką taupančių odontologinių sprendimų.

Žymos: