Dantų implantų priežiūra

Danties implantas – tai šaknies pakaitalas, kuris pagamintas iš titano, cirkonio ar jų lydinio . Praradus dantį, „varžtelis” chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinamas dirbtinis danties vainikėlis. Sklando mitas, kad implantų nereikia taip kruopščiai prižiūrėti, kaip savus dantis, tačiau tai nėra tiesa. Nuo mūsų kasdienės dantų implantų priežiūros priklauso įvairių restauracijų ir implantų ilgaamžiškumas. Tačiau neretai pacientams iškyla daug klausimų, kaip visgi tinkamai prižiūrėti implantus, kad jie tarnautų kuo ilgiau.

Kaip ir savus dantis, taip ir implantus reikia valyti bent du kartus per dieną. Labai svarbi yra šalia dantenų esanti sritis ir tarpdančiai, nes ten dažnai užsilieka maisto likučiai ir bakterijos, kurios ilgainiui sukelia uždegimą ir gali paveikti kaulą, kuriame įsriegti implantai. Žinoma, nevalia pamiršti, kad tie patys procesai galioja ir aplink savus dantis esančioms sritims

Tarpdančiai

Norint tinkamai išvalyti implantų sritis, būtina kruopščiai valyti tarpdančius su specialiai tarpdančiams pritaikytais šepetėliais, kurių dydis parenkamas „Šypsenos akademija“ klinikoje profesionalios burnos higienos metu. Tarpdančius būtina išsivalyti mažiausiai vieną kartą per dieną.

Dar kruopštesnei priežiūrai rekomenduojama turėti burnos irigatorių, kuris pulsuojančia vandens srove pašalina maisto likučius iš sunkiai prieinamų vietų ir tuo pačiu masažuoja dantenas. 

Dantų Šepetėlis

Kaip ir saviems dantims, taip ir implantuotiems, rekomenduojamas tik minkštas dantų šepetėlis, kad nebūtų traumuojami minkštieji audiniai ir nebūtų braižomi vainikėlių paviršiai.

Norint pasiekti geriausių rezultatų, visuomet rekomenduojama naudoti ir vieno danties šepetėlį, kurio galvutė yra nedidelė, todėl geriau jaučiame savo judesius ir lengviau pasiekiame sunkiai prieinamas vietas.

dantu implantu prieziura

Dantų pasta

Turint dantų implantų, „Šypsenos akademija“ klinikos specialistai rekomenduoja naudoti dantų pastas be fluoro, nes jis skatina titano koroziją. Taip pat nederėtų naudoti abrazyvių dalelių turinčių dantų pastų (balinančios ir rūkantiems skirtos pastos), nes šiurkščios dalelės gali subraižyti danties vainikėlio glazūrą. 

Profesionali priežiūra

Labai svarbi ir profesionali burnos higiena. Turint implantų ją reikia atlikti ne rečiau, nei kas 6 mėn. Jeigu dantų akmenys linkę kauptis gan intensyviai, turint periodonto problemų arba jeigu jaučiate, kad sunku namie kokybiškai išsivalyti problemines vietas, „Šypsenos akademija“ klinikoje galite profesionalią burnos higieną atlikti ir dažniau (kas 3-4 mėn.).

Jeigu kyla bet kokie klausimai apie implantų priežiūrą, „Šypsenos akademijos“ specialistai visuomet pasiruošę atsakyti į visus iškilusius klausimus.

O „Šypsenos akademijos“ burnos higienistės visuomet pasirengusios  parinkti individualias dantų priežiūros priemones, papasakoti apie taisyklingą jų naudojimą, bei prižiūrėti pacientų burnos ertmės būklę, kad implantai tarnautų kuo ilgiau, o jūsų šypsena visada išliktų žavi ir nepakartojama, viskas ko jums reikia – tai registruotis.

Žymos: