Dantų laminatės – kelias į svajonių šypseną

Šiuolaikinėje odontologijoje vienas populiariausių būdų siekiant sukurti nepriekaištingą šypseną yra estetinis mikroprotezavimas, kuris dar kitaip vadinamas dantų laminatėmis. Tačiau dar iki šių dienų apie dantų laminates sklando nemažai neteisingų mitų ir gandų, kurie sukelia nepagrįstų baimių ir dvejonių. Tam kad abejonės jūsų nestabdytų pasirenkant šį gydymą, aptarsime dažniausiai mūsų pacientams iškylančius klausimus susijusius su dantų laminatėmis.

Besišypsantis žmogus – tai laimingas žmogus, todėl graži šypsena yra tiesiogiai susijusi su laimės pojūčiu. Balti, tiesūs, simetriškai ir harmoningai atrodantys dantys – tai gražios ir estetiškai tvarkingos šypsenos pavyzdys.

Dantų laminatės – kas tai ir kam jos reikalingos?

Dantų laminatės – tai  plonos, iš stiklo keramikos pagamintos plokštelės, kuriomis yra dengiami priekiniai dantų paviršiai. Laminatės yra nepakeičiamos koreguojant dantų spalvą, formą, užpildant esančius tarpelius ar atstatant atsiradusius dantų defektus.

Norint dantis padengti laminatėmis reikalingas tik minimalus danties audinių šlifavimas, o kartais, esant palankiai situacijai, galima ir visai nešlifuoti. Taigi, tai minimaliai invazyvus atstatymo būdas teikiantis maksimaliai estetišką rezultatą.

Estetinis plombavimas

Kaip atliekamas ir kiek laiko trunka dantų atstatymas laminatėmis?

Didėjant gyvenimo tempui, nenuostabu, kad visi mes norime maksimaliai greitų rezultatų. Jei jūsų tikslas yra nepriekaištinga šypsena – ją galite turėti vos per 1-2 savaites. Viskas ko jums reikia – tai iš anksto suplanuoti vizitus “Šypsenos akademija” klinikoje.

Pirmojo vizito metu aptariami paciento lūkesčiai ir galimybės, įvertinamas sukandimas, šypsenos linija, dantenų tipas, periodonto būklė, dantų spalva ir padėtis dantų lanke. Esant indikacijoms, padaromos 2D arba 3D rentgeno nuotraukos, kadangi labai svarbu įvertinti dantų būklę ir atlikti išsamų dantų tyrimą prieš atliekant dantų dengimo laminatėmis procedūrą. 

„Šypsenos akademija“ klinikoje vietoj įprastų atspaudų yra naudojamas 3D intraoralinis skeneris. Juo nuskenuojamas ir išsaugomas paciento dantų vaizdas, kuris toliau siunčiamas tiesiai į dantų technikų laboratoriją.

Atliekant darbą estetinėje zonoje reikalingas ypatingas tikslumas, kuris pasiekiamas būtent šio 3D skenerio dėka.

Dar vienas labai svarbus aspektas siekiant svajonių šypsenos – tai aukštos kvalifikacijos specialistų komanda, kurioje butų stiprus gydytojo ir dantų techniko tandemas.

Dantų technikas yra būtent tas žmogus, kuris pasinaudodamas informacija gauta iš gydytojo odontologo projektuoja pačią laminatę. Taigi, puikiai išvystyta komunikacija komandoje – geriausių rezultatų garantas.

Pasimatuok svajonių šypseną!

Svajonių šypsenos pasimatavimas – tai antras žingsnis, kuris atliekamas jau antrojo vizito metu. Dantų technikas turėdamas tikslų jūsų dantų 3D atvaizdą, laboratorijoje ant jo sumodeliuoja norimos formos dantis.

Ši nauja šypsena vizito metu saugiai perkeliama tiesiai ant pacianto dantų visiškai jų nepažeidžiant. Tokiu būdu suteikiama pacientui galimybė pasimatuoti svajonių šypseną ir įvertinti būsimų dantų formą.

Šypsenos pasimatavimas – tai kelias link tobulybės, esant poreikiui taip pat yra galimybė atlikti korekcijas, atsižvelgiant į paciento pageidavimus bei veido bruožus. Pamatavimo metu atlikus tikslią individualizaciją, galiausiai, gaminamos galutinės laminatės.

Lieka tik du vizitai “Šypsenos akademija” klinikoje: trečiojo vizito metu paruošiami dantys laminačių dėjimui – priklausomai nuo situacijos, jie būna šiek tiek šlifuojami arba nešlifuojami visai.

Šiame etape didžiausias priešas būna skausmas, kurio baiminasi dauguma pacientų, tačiau ši baimė yra visiškai nepagrįsta, kadangi viso gydymo metu yra taikomas vietinis nuskausminimas, o nušlifuoti dantys padengiami laikinomis laminatėmis, kurios paskutiniojo (ketvirtojo) vizito metu galiausiai pakeičiamos pricementuojant galutines laminates.

Tik keturi vizitai “Šypsenos akademija” klinikoje ir jūs turite savo svajonių šypseną, kuri neabejotinai pakeis visą jūsų gyvenimą, nes teigiamos permainos jūsų veide – teigiamos permainos ir gyvenime. Drąsiai ženkite pirmą žingsnį ir registruokitės pirmajai konsultacijai jau dabar.