Dantų šalinimas ir nepagrįsta baimė

Dantų šalinimas – viena labiausiai bauginančių odontologinių procedūrų. Pacientai girdėję iš artimųjų, draugų, pažįstamų, o ir patys gali būti kažkada patyrę labai nemalonių emocijų danties rovimo metu.

Dantų šalinimas – rimta užduotis, daugeliui gali atrodyti, kad viskas prasideda nuo tinkamo nuskausminimo, tačiau anaiptol, prieš dantų šalinimo operaciją „Šypsenos akademija“ klinikoje visada pirmiausia atliekami reikiami tyrimai ir suplanuojama tiksli strategija, kuri priklauso nuo šalinimo priežasties ir pageidaujamų rezultatų.

Iš pirmo žvilgsnio danties šalinimas gali pasirodyti gan primityvi procedūra – nuskausminai ir išrovei, tačiau kiekviena situacija yra individuali, kiekvienas pacientas yra unikalus, todėl labai svarbu dar prieš danties šalinimą atlikti tyrimus ir iš anksto įvertinti situaciją: sinuso atsivėrimo galimybę, nutolimą nuo nervo ir netgi numatyti ar neteks taikyti kaulo pridėjimo procedūros. Taip pat ir strategijos parengimas bei planavimas yra lygiai toks pat svarbus dalykas, reikėtų iš anksto numatyti kas bus daroma po danties šalinimo procedūros: ar susiklosčius aplinkybėms bus iškart atliekama implantacija, ar implantacija bus atlikta po gijimo, ar dantis bus tiesiog pašalintas ir po gijimo daugiau nieko nebus daroma. Visa tai yra privaloma prieš danties šalinimo operaciją.

Dantų implantacija

Danties šalinimo procedūra

Šalinant dantis tinkamas nuskausminimas yra labai svarbu. Dažniausiai naudojama vietinė anestezija. Be abejo, jei aplink danties šaknį yra uždegimas ar net pūlinys, nuskausminimas gali užtrukti ar net gali prireikti didesnės vaisto dozės. Šalinant dantį, pacientas negali jausti skausmo. Tempimas (žando), vibracija (operacinio danties rovimo metu, kai nuimamas kaulas), spaudimas (kai įsiremiama į gretimą dantį, norint išklibinti šalinamąjį) – tai tik tokie pojūčiai, kurie gali išlikti šios procedūros metu. 

Pašalinus dantį, gydytojas suformuoja alveolėje (vietoje, kurioje buvo dantis) kraujo krešulį. Nuo to, kaip sėkmingai pavyks jį ten išlaikyti, priklausys ir pooperacinio periodo ramybė. 

Pooperacinis laikotarpis – ką verta žinoti?

Viena svarbiausių užduočių pacientui po danties pašalinimo – krešulio išlaikymas buvusio danties vietoje. Todėl reikia atidžiai klausytis gydytojo nurodymų ar perskaityti informacinį lapelį, kuris „Šypsenos akademija“ klinikoje pacientui duodamas po procedūros. 

Pacientas gali pradėti valgyti po 2-3 valandų, pageidautina, kad maistas ir gėrimai pirmą parą būtų vėsūs ar net šalti. Be abejo, kramtymas vyksta sveikąja burnos puse. Skiriamas šaldomasis kompresas, kurį reikia dėti prie žando, tačiau pasistengti per ilgai jo neperlaikyti, kad nenušąltų oda arba įvynioti jį į rankšluostį ir taip sumažinti šalčio poveikį. Danties traukimo vieta turi būti vėsinama, bet ne šaldoma. 

Po danties pašalinimo operacijos dantis valytis reikia, tačiau atsargiai, turi būti naudojamas drungnas arba šaltas vanduo. Norint išplauti dantų pastą, negalima stipriai skalauti bent tris dienas po pašalinimo, nes kartu su pasta galite išplauti ir suformuotą krešulį. 

Ko vengti po danties pašalinimo operacijos?

Vienas svarbiausių dalykų – fizinio krūvio ribojimas. Iki trijų parų negalima sukelti kraujo spaudimo, vadinasi, jokios aktyvios veiklos, jokių pirčių, karštų kubilų ar sūkurinių vonių. Karštis – taip pat kelia kraujo spaudimą.

Nesilaikant ramybės režimo ar gerokai pasišildžius saulėje, gali prasidėti kraujavimas įtakojantis krešulio netekimą. Išsiplovus krešuliui, gali prasidėti alveolitas (kaulo uždegimas), taigi gijimas taps skausmingu ir reikės gerti nemažai nuskausminamųjų. Jei kruopščiai laikysitės visų „Šypsenos akademija“ klinikos gydytojo odontologo nurodymų, gali būti, kad po procedūros neišgersite nė vienos tabletės nuo skausmo.

Dantų šalinimas

Rimtesnės operacijos gali pareikalauti žaizdos siuvimo procedūros

Po kai kurių dantų rovimo procedūrų, pavyzdžiui, operacinių protinių dantų šalinimo, žaizda yra susiūvama. Siūlai iš siūlių yra šalinami dažniausiai po savaitės. Dažnas pacientas bijo siūlų pašalinimo procedūros ne mažiau nei dantų šalinimo. Kai kurie prašo net nuskausminimo prieš išimant siūlus iš žaizdos. Todėl būna labai maloniai nustebinti, kai procedūra užtrunka vos kelias minutes ir yra atliekama visiškai be skausmo. Siūlų pašalinimas iš odos, tikrai gali būti nemalonus ir skausmingas, tačiau burnos gleivinė yra kitoks audinys ir nemalonių pojūčių čia beveik nebūna.

 

Kadangi „Šypsenos akademija“ klinikoje beveik visos procedūros prasideda nuo išsamių tyrimų, pacientai yra apsaugomi nuo nemalonių staigmenų, supažindinami su visa procedūros eiga ir žino ko tikėtis bei kaip elgtis. Baimė dažniausiai kyla iš nežinojimo, tačiau „Šypsenos akademija“ klinikoje dirbančių savo srities specialistų dėka pacientai tiksliai žino kaip vyksta kiekviena procedūra, todėl mūsų klinikos pacientai apsaugoti nuo baimės, net tokios bauginančios procedūros metu, kaip danties šalinimas.

Žymos: