Implantų padengimas plazma – raktas į sėkmingą ir ilgaamžį dantų atkūrimą

Sparčiai vystantis medicinos technologijoms, vis pažangesnis tampa ir dantų atkūrimas implantais. Siekiant dar labiau patobulinti implantacijos procesus, nuolat vykdomi moksliniai tyrimai, kuriamos naujos priemonės implantų prigijimo bei ilgaamžiškumo rodiklių pagerinimui. Viena tokių inovacijų – implantų paviršiaus apdorojimo plazma (ang. plasma spray coating) technologija, padedanti užtikrinti lengvesnį bei greitesnį jų prigijimo procesą ir beveik šimtaprocentinę implantacijos sėkmę. Naudojant šią inovatyvią technologiją, net labai sudėtingais atvejais, pacientui turint implanto atmetimo riziką didinančių gretutinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas, ar žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, pavyksta užtikrinti teigiamą organizmo atsaką ir pasiekti itin gerų rezultatų.

Moksliškai įrodyta, kad svarbiausias implantų klinikinės sėkmės veiksnys – greita jų osteointegracija (suaugimas su kaulu), o vienas iš svarbiausių faktorių, pagreitinančių šį procesą – implanto paviršiaus hidrofiliškumas, t. y. jo savybė pritraukti kraują. Tuo tarpu, nors atliekant implantaciją naudojami implantai yra sterilūs, jie nėra padengti hidrofilišku paviršiumi. Gamybos, sandėliavimo ir transportavimo metu implantų nepavyksta apsaugoti nuo sąlyčio su deguonimi, o ant turėjusio šį sąlytį metalo vykstant oksidacijai kaupiasi angliavandeniliai. Todėl implantai drėgnoje burnos ertmėje gali oksiduotis.

Pasitelkus inovatyvią implantų padengimo plazma procedūrą, šią problemą galima išspręsti. Procedūros metu prieš sriegiant implantą pacientui, jis apdorojamas plazmos spinduliu. Angliavandeniliai skyla veikiami 13 voltų srove. Tuo tarpu plazmos spindulys pasiekia 20 voltų įtampą, todėl pašalinami visi ant implanto paviršiaus esantys angliavandeniliai ir oksidai. Skildami angliavandeniliai išsiskaido į radikalus, kurie tampa laisvaisiais ir pagal chemines sąvybes yra hidrofiliški, t. y. link savęs traukiantys skysčius. Hidrofiliškas implanto paviršius pritraukia kraują, pagreitina kaulinių ląstelių migraciją, užtikrina ankstyvą kaulo mineralizacijos procesą ir implanto prigijimą paspartina beveik du kartus. Moksliniais tyrimais taip pat įrodyta, kad hidrofilišku paviršiumi padengtų implantų sukeliamo uždegimo ir neigiamų organizmo reakcijų į svetimkūnį rizika žymiai mažesnė.

Procedūros metu implantas nėra liečiamas, todėl nepažeidžiamas jo sterilumas. Padengus implanto paviršių plazma, po 30 sekundžių jis gali būti sriegiamas pacientui. Plazma padengto implanto prigijimo laikas sutrumpėja net keturiomis savaitėmis, todėl nuolatinis dantų protezavimas, sugrąžinantis pacientui visavertę kramtymo funkciją ir estetišką šypseną, gali būti atliekamas po 2–3 mėnesių. Laikini protezai daugeliu atvejų gali būti pritvirtinti iš karto po procedūros, tad pacientai nelaukdami gali džiaugtis atkurta dantų funkcija, estetine išvaizda ir labiau pasitikėti savimi.

Šiuolaikinės odontologijos tikslas – užtikrinti, kad dantų atkūrimo procesas būtų kuo greitesnis bei komfortiškesnis, o nuolat kuriamos naujos technologijos leidžia pasiekti itin gerų rezultatų. Svarstote apie patikimą dantų atkūrimą implantais? Patikėkite jį patyrusiems odontologijos klinikos „Šypsenos akademija" specialistams. Nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys, aktyviai naujovėmis besidomintys ir savo darbe pažangiausias technologijas taikantys gydytojai odontologai užtikrins komfortišką gydymo procesą, nepriekaištingai tikslią implantaciją ir maksimaliai kokybišką, ilgai džiuginsiantį rezultatą.

Žymos: