Ką svarbu žinoti planuojant prarasto danties atkūrimą implantais ir protezais ant jų?

Šiais laikais renkantis prekę ar paslaugą vienas ir dažnai netgi pagrindinis kriterijus yra kaina. Dar labai svarbu yra laikas ir kokybė, bet kodėl dažnas norime, kad būtų greita, kokybiška ir pigu? Ar taip gyvenime būna? Ar šie trys norai apskritai suderinami tarpusavyje? Ir kas yra ta kaina? Iš ko ji susideda?

Kalbant apie prarasto danties atkūrimą kaina neabejotinai yra svarbu, tačiau tai iš principo neturėtų būti pagrindinis rodiklis, vis tik tai yra jūsų sveikata, kuri yra neįkainojama

Tad jei planuojate danties atkūrimą implantais ir protezais ant jų, privalote suprasti, kad tai kompleksinė paslauga, tad vienos kainos visiems nėra ir būti negali, kadangi kiekvieno paciento situacija individuali.

Taip, jūs galite sužinoti tikslią danties implanto kainą, bet juk nenusipirksite implanto ir pats neįsidėsite… Tad, tam kad sužinoti tikslią kainą, į kurią įeina net tik implantas, bet ir kiekvienas gydymo etapas, pradžiai reikalingi nuodugnūs tyrimai ir tikslus galutinis gydymo planas

Implantuojantis gydytojas

Tyrimai – visa ko pradžia

Nepatikėsite, tačiau dažnas pacientas apie savo dantų būklę galvoja daug geriau nei yra iš tikrųjų. Remiantis statistika, Lietuvoje net 90 procentų gyventojų turi rimtų dantų ir burnos problemų, tad dažnam neužtenka tik šiek tiek patvarkyti vieną kitą dantį, kad šypsena išties būtų nepriekaištinga.

Dėl šios nuomonės gali nustebinti ir didesnė gydymo sąmata, tačiau ji lemia ir didesnę atsakomybę, ilgesnį laiką bei didesnę gydytojų specialistų komandą. Implantavimas ir protezavimas reikalauja ne tik aukštos kvalifikacijos, bet ir atsakomybės, pavyzdžiui nuėmus senąjį protezą, iš principo kelio atgal nebėra, tad ir staigmenų būti negali.

Kadangi vizualiai galima pamatyti tik dalį situacijos, privaloma padaryti kuo daugiau tyrimų ir kuo nuodugniau ištirti paciento būklę. Tokiu būdu sukuriamos sąlygos tiksliai įvertinti situaciją ir tinkamai sudėlioti veiksmų planą.

Tyrimai ir diagnostika

Didelį darbą šiai dienai atlieka skeneris – turint paciento dantų ir burnos skaitmeninį vaizdą, galima greitai ir nesudėtingai ne tik išsiaiškinti paciento lūkesčius, bet ir patogiai konsultuotis su atitinkamais specialistais, nebūtinai paciento apžiūros metu.

Taip pat reikalingas 3D tyrimas, kurio pagalba aiškiai matoma situacija kaule, dantų šaknų būklė, išgydytų dantų kanalų būklė ir pan. Šiuolaikinės technologijos stipriai palengvina ne tik gydytojo odontologo darbą, bet ir įgalina tiksliai įvertinti situaciją, o priimti teisingus sprendimus padeda ir galimybė konsultuotis su reikiamos srities specialistais.

Komandinio darbo svarba

Posakis „visų galų meistras“ odontologijoje visiškai negalioja ir negali būti taikomas. Odontologija – tai sunkus mokslas apimantis daug sričių, tad kiekvienas specialistas čia orientuotas į savo sritį. Kadangi dantų gydymas yra ir privalo būti kompleksinis, tad kiekvienas šios srities specialistas yra labai svarbus. O visų geriausia – kai jie dirba kartu ir sudaro vieningą komandą. 

Atlikus visus reikiamus tyrimus, bei turint paciento dantų skaitmeninį vaizdą, labai patogu, kad konsultacija su atitinkamais specialistais gali vykti ir nuotoliniu būdu, negaišinant paciento laiko. Informacija tiesiog siunčiama specialistams, kurie specializuojasi kitose srityse: periodontologas sprendžia dantenų bei kaulo aplink dantis klausimus, gydytojas chirurgas konsultuoja chirurginių operacijų klausimais, protezuojantis gydytojas sprendžia visus protezavimo klausimus, o gydytojas terapeutas gali atlikti visus estetinius bei terapinius darbus.

Tad tik atlikus nuodugnius tyrimus ir gavus rekomendacijas iš kitų specialistų galima sudėlioti kuo tikslesnį galutinį gydymo planą.

Gydymo planas – tai būtinybė

Kaip jau supratote, siekiant tikslumo ir aiškumo reikia atlikti daugybę svarbių žingsnių. Sudarant galutinį gydymo planą svarbu ne tik tyrimams naudojamos technologijos, ne tik profesionali gydytojų komanda, bet ir aiški vizija, bei kuo platesnis situacijos numatymas į ateitį. Tad kalbant apie kainą, akivaizdu, kad į ją įeina daugybė sudedamųjų dalių ir kiekviena komponentė yra vienodai svarbi norint pasiekti ilgalaikių rezultatų ir aukščiausios kokybės.

Dantų implantacija

Galutinis gydymo planas įprastai neturėtų kisti, nes remiantis tyrimais ir specialistų vertinimu dantų būklė tampa itin aiški. Taigi ir finansiniu atžvilgiu pacientui pateikiama tiksli gydymo sąmata, jis apsaugomas nuo nemalonių staigmenų, kurios dažniausiai gresia pateikus tik pirminį gydymo plano variantą, t.y. gydymo planą be visų aiškių tyrimų bei tam tikrų specialistų verdikto.

Atminkite, kad pirminis gydymo planas ir preliminari gydymo sąmata linkusi kisti, šie pokyčiai yra nemalonūs tiek pacientams, tiek klinikai, nes to pasekoje kyla didžiulis nepasitikėjimas. Tad niekada neverta rinktis odontologinio gydymo atsižvelgiant tik į kainą, nes dažnu atveju kaina pateikiama gan „miglota“, tiksli kaina priklauso nuo jūsų individualios situacijos. Renkantis kliniką siūlančią kompleksinius sprendimus bei kompleksinį sprendimų įgyvendinimą ir pateikiančią galutinius gydymo planus – žinosite aiškią savo situaciją ir tikrąją gydymo kainą, o tai yra itin svarbu, nes kiekvienas planuojame savo biudžetą.

Svarbu suprasti, kad šiai dienai yra daugybė įrankių finansavimui, kuriais pacientai gali nesunkiai pasinaudoti ir gauti visą reikiamą sumą gydymui. Tačiau tą sumą reikia žinoti tiksliai.

Žymos: