Kada reikia šalinti klibantį dantį?

Pradėkime nuo to, kad dantų paslankumas nėra normali būsena. Dantų paslankumą dažniausiai lemia šios dvi pagrindinės priežastys: periodontitas arba traumos. Esant danties paslankumui būtina kreiptis pas gydytoja periodontologą. Delsti nėra ko, dažnu atveju danties paslankumas – tai ilgai užsitęsusios, negydomos ligos pasekmė.

Dantų paslankumo atsiradimo priežastys

Kaip jau minėta, dantų paslankumas atsiranda dėl dantenų ligos arba dėl sužalojimų: dantenų ar kaulo. Dantų paslankumą gali lemti infekcijos, kurios įtakoja dantenų uždegimą, padidėjęs spaudimas į dantis, kaulo pakitimai ar tiesioginiai sužalojimai.

Atsiradus dantų paslankumui kyla sunkumų kramtant maistą. Dantų judėjimas gali būti skausmingas, nes audiniai esantys aplink paslankų dantį yra nuolat žalojami, tai lemia jų patinimą, paraudimą ar net kraujavimą.

Esant nedideliam dantų paslankumui šį sutrikimą gali būti sunku pastebėti, apčiuopiant pirštai paslankumo tikslumo nenustatysi, tai gali padaryti tik gydytojas periodontologas apžiūros metu zonduodamas dantį.

Tad pastebėjus ar net tik įtarus dantų paslankumo požymius rekomenduojame kuo skubiau kreiptis į odontologijos kliniką, kur jau pirmo vizito metu atliekami visi nuodugnūs tyrimai, nustatomas dantų paslankumo lygis ir priimamas sprendimas ar dantį gydyti ar vis tik jį metas kuo skubiau pašalinti ir implantuoti.

kada reikia salinti klibanti danti

Delsimas blogina situaciją

Yra keli dantų paslankumo lygiai, tam tikrais atvejais dantų paslankumą gali pristabdyti arba išgydyti gydytojas periodontologas, tačiau tais atvejais kada periodontologinis gydymas nėra tikslingas arba jo prognozė yra labai abejotina, patartina paslankius dantis šalinti. Kodėl? – Nes paslankus dantis klibėdamas tirpdo aplink save esantį kaulą,  taip pat nuolat traumuojamos dantenos, ko pasekoje prasideda uždegimai, skausmai, tinimai, dantenų kraujavimas.

Taigi tokius dantis patartina kuo greičiau pašalinti. Būtent dėl kaulo tirpimo ateityje gali kilti problemų ir su implantacija. Jeigu nebus pakankamas kaulo kiekis, tuo atveju reikės papildomų operacijų, pavyzdžiui, kaulo augmentacijos, o tai yra ir papildomi kaštai, tiek finansiniai, tiek laiko.

Teiginys, kad delsimas blogina situaciją, nereiškia, kad kuo skubiau reikia imtis veiksmų ir dantį šalinti. Dantų paslankumo atveju būtina kuo skubesnė konsultacija ir kuo nuodugnesni tyrimai, po kurių ir atskleidžiamos aiškios paciento perspektyvos.

Tik atlikus išsamius tyrimus gydytojas periodontologas gali nustatyti terminus, kiek dar galima delsti nebloginant situacijos. Čia labai svarbu yra odontologijos klinikos pasirinkimas, rekomenduojama rinktis kliniką, kurioje yra visi specialistai „po vienu stogu“, tame tarpe jums aktualūs gydytojai: periodontologas ir implantuojantis gydytojas odontologas. Tik tokiu atveju jūs gausite ne tik išsamius tyrimus, bet ir patį palankiausią ir tinkamiausią sprendimą.

Galimybė pasitarti skirtingiems specialistams yra labai svarbi, tokiu atveju pacientas gauna išsamią informaciją apie savo situaciją, ateities perspektyvas, galimus kaštus bei būtiną gydymo terminą.

sypsenos akademija

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jei dantys tapo paslankūs po traumos, tokiu atveju gydymas bus sėkmingesnis negu infekcijos metu, tačiau bet kokiu atveju svarbu nedelsti ir kuo skubiau kreiptis pagalbos.

„Šypsenos akademija“ klinikoje jums pasiūlysime ne tik išsamius tyrimus, bet ir veiksmingiausius problemos sprendimo būdus.

Registruokitės ir gaukite ne trumpalaikį rezultatą, o ilgalaikes perspektyvas. Atminkite, jei dantį reikia šalinti – jį reikia šalinti kuo skubiau ir visada reikia mąstyti bei numatyti situaciją ar jos pasekmes gerokai į priekį, o tai mūsų klinikos specialistų prioritetas.

Žymos: