Kraujuojančios dantenos: uždelsus gydymą galima prarasti dantis

„Šypsenos akademijoje“ sulaukiame pacientų, kurie susiduria su dantenų kraujavimu, tačiau dažnu atveju pacientai kreipiasi per vėlai ir jau būna susidūrę su rimtomis dantų sveikatos problemomis, kurių būtų buvę galima išvengti, jeigu vizitai odontologijos klinikoje būtų reguliarūs. Pastebėjus dantenų kraujavimą reikėtų kreiptis, kuo skubiau, nes tokia uždelsta problema padidina tikimybę sunkių dantenų ligų komplikacijų atsiradimui ir ilgainiui lemia net dantų praradimą.

Ar dantenų kraujavimas yra pavojingas dantų ir burnos sveikatai?

Dažnu atveju, dantenų kraujavimas nebūna pastebimas tiesiogiai – dantenos kraujuoja tik valantis dantis ar švelnaus zondavimo metu. Šiais atvejais žmonės nėra linkę per daug sureikšminti ir kreiptis pagalbos iš karto pastebėję kraujavimą. Pats dantenų kraujavimas nėra liga, tačiau tai ligos simptomas, kuris vėliau gali sukelti žymiai rimtesnes problemas. Todėl susidūrus su dantenų kraujavimu, pacientams rekomenduojame kreiptis į burnos higienistą tam, kad specialistas galėtų įvertinti to priežastį ir užkirsti kelią galimoms rimtesnėms problemoms. Tai ne tik padės išvengti sudėtingesnio gydymo ateityje, bet ir sutaupys pacientų finansus ir laiką.

Ką gali sukelti dantenų kraujavimas?

Dantenos kraujuoja dėl dantenų uždegimo – ligos, vadinamos gingivitu, kuri atsiranda dėl susikaupusių apnašų, kuriose dauginasi bakterijos, sukeliančios dantenų uždegimą. Negydoma liga gali komplikuotis į kitą, dar rimtesnę liga – periodontitą, sukeliančia danties kaulo tirpimą. Stipriai pažengus ir negydomai ligai, dažnu atveju yra netenkama dantų. Siekiant išvengti šių pažengusių problemų skatiname nedelsti ir kreiptis į specialistą.

Kodėl pradeda kraujuoti dantenos?

Dantenos gali pradėti kraujuoti dėl dantenų uždegimo – gingvito, vėliau išsivystančio ir į periodontitą. Kardiovaskulinės ligos, medžiagų apykaitos sutrikimai ar silpnas imunitetas taip pat didina riziką sirgti uždegiminėmis dantenų ligomis (gingivitu ar periodontitu), tačiau dantenų kraujavimą sąlygoja ir kiti veiksniai, tam įtakos gali turėti genetika, seilių sudėtis, mityba, stresas, senos dantų plombos ar vainikėliai, netaisyklinga dantų padėtis. Rūkymas taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl dantenų kraujavimas gali pasireikšti, taip pat ir hormonų pokyčiai organizme, atsiradę, pavyzdžiui, nėštumo metu. Dažniausiai dantenų problemos atsiranda todėl, kad profesionali burnos higiena nėra atliekama reguliariai, kas 6 mėnesius.

Birutė

Gydytojos patarimai, kaip išvengti dantenų kraujavimo

„Šypsenos akademijoje“ dirbanti burnos higienistė Birutė Kazakevičiūtė teigia: „Profesionali burnos higiena – pagrindinė profilaktinė priemonė, padedanti užkirsti kelią bakterinių apnašų sukeltoms ligoms bei išsaugoti sveiką ir gražią šypseną. Šios procedūros metu burnos higienistas atidžiai apžiūri paciento dantis ir įvertina jų esamą būklę bei informuoja, jei yra pastebi pakitimai ir reikalingas gydymas. Procedūros metu yra suteikiami išsami informacija apie dantų priežiūrą namuose ir pačias efektyviausias priemones pagal paciento individualią burnos ertmės būklę“.

 

„Šypsenos akademijoje“ ši procedūra yra atliekama ilgametę patirtį sukaupusių burnos higienos specialisčių, o procedūros metu yra taikomas AIR-FLOW metodas, kuomet modernia įranga, pasitelkus stiprią oro, vandens ir sodos miltelių srovę greitai, kruopščiai ir neskausmingai yra pašalinamos visos ant dantų paviršiaus susikaupusios nikotino, kavos ir arbatos apnašos bei užtikrinamas apsisaugojimas nuo dantenų kraujavimo, ėduonies ir kitų burnos ligų.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną, norint išvengti dantenų kraujavimo?

Profesionalią burnos higieną pacientam gydytojai rekomenduoja atlikti, kas 6 mėnesius, bet šių procedūrų dažnumas kiekvienam pacientui gali būti skirtingas. Tai priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės, akmenų kaupimosi intensyvumo, taip pat nuo skiriamo dėmesio dantų priežiūrai namuose. Pacientams, linkusiems į dantenų kraujavimą, rekomenduojama lankytis kartą per tris mėnesius. Šių procedūrų dažnumą įvertina burnos higienistas, pagal kiekvieno paciento individualią būklę.

Reguliari profesionali burnos higiena – „Šypsenos akademijoje“ pigiau

Siekiant visuomenei suformuoti tinkamus burnos higienos įpročius ir skatinti pacientus nuolat rūpintis savo dantų ir burnos ertmės sveikata, Šypsenos akademija“ imasi socialinės misijos ir skatina profesionalią burnos higieną atlikti reguliariai, 2 kartus per metus. Pacientams, laikantis šių rekomendacijų ir profesionalios burnos higienos vizitams registruojantis kas 6 mėnesius bus suteikta išskirtinė nuolaida – profesionali burnos higiena jiems kainuos pigiau. Kviečiame savo šypsena rūpintis reguliariai ir užsiregistruoti profesionaliai burnos higienai.