PACIENTŲ SAUGUMAS, KAIP JĮ UŽTIKRINAME

Regis tai buvo dar vakar, tačiau prabėgo lygiai du mėnesiai, kai vadovaujantis sveikatos ministerijos ir ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimu šalyje buvo paskelbtas karantinas ir visa planinė odontologija buvo sustabdyta. Likome įkalinti namuose, o visa įprasta kasdienybė tarsi sustojo. Ką tuo metu veikė Šypsenos akademija? Kokių sprendimų buvo imtasi?

Didžiuojamės – mūsų pacientams dantų skausmo kęsti neteko

Greita reakcija čia buvo būtina. Dar iki paskelbiant karantiną akylai stebėjome pasaulinę praktiką, atidžiai sekėme užsikrėtusiųjų statistiką, klinikos pacientams prieš procedūras duodavome skaliklio su chlorheksidinu, klinikos laukiamajame lengvai pasiekiamoje vietoje išrikiavome dezinfekcinio skysčio buteliukus. Šalyje paskelbus epidemiologinę situaciją  nuolat konsultavomės su kolegomis gydytojais, infektologais, sveikatos mokslų universitetu bei higienos institutu, siekėme kuo geriau pažinti šį virusą siaubūną. Pagrindinis mūsų uždavinys – absoliutus mūsų pacientų bei personalo saugumas. Todėl tik sustabdžius įprastą klinikos veiklą klinikos administracija nuo pirmos minutės be atokvėpio ruošė tvarkas, peržiūrėjo pacientų aptarnavimo standartą, paciento kelią klinikoje ir ruošė kolektyvą pasikeitusiam darbo pobūdžiui. Žinojome, jog pacientų problemos niekur nedings – turime būti pasiruošę esant poreikiui teikti būtinąją pagalbą.

Šypsenos akademija didžiuojasi savo gydytojų komanda, esame įpratę dirbti petys į petį, todėl ir šiame kontekste subūrėme budinčių gydytojų komandą, nuotoliniu būdu nepaliaujamai konsultavome savo pacientus. Dėka patikimų partnerių buvome žaibiškai greitai aprūpinti visomis asmens apsaugos priemonėmis ir didžiuojamės – mūsų pacientams kentėti karantino metu neteko, o gydytojai jausdamiesi saugiai ir užtikrintai teikė skubią odontologinę pagalbą.

Šiandien galime pasidžiaugti, jog pasaulyje visi apie mus kalba, kaip apie šalį, kuri pasižymi, kaip viena geriausiai suvaldžiusių šio viruso plitimą ir išlaikiusi pozityvias nuotaikas. Ir jei nerimaujate dėl klinikos kolektyvo – nuraminsime, karantino sąlygoms kasdien švelnėjant,  jau visai netrukus visi iki vieno galėsime jus pasitikti mūsų klinikoje. 

Kokių taisyklių turėsime laikytis? Kaip bus užtikrinamas pacientų saugumas?

“Bet gi jūs odontologai, ar yra saugesnė vieta žemėje nei pas jus?” – tarsi juokaudami, tačiau tuo pačiu visiškai rimtai mūsų klausia pacientai. Ir iš tiesų, kasdieninėje praktikoje esame įpratę laikytis aukščiausio lygio higienos normų. Tačiau mūsų tikslas didesnis – siekiame sudaryti absoliučiai saugias sąlygas savo pacientams tiek gydytojo kėdėje,  tiek laukiant savo vizito laukiamajame. Higienos institutas nuolat primena, jog veiksmingiausias būdas suvaldyti šio viruso plitimą yra saugaus atstumo laikymasis, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas bei rankų higiena. Kurį laiką jūsų saugumui klinikoje užtikrinti vis dar prašome atvykti dėvint kaukę, na o tik patekę į klinikos patalpas rasite rankų dezinfekcinę priemonę, automatinį antbačių aparatą, jums bus išskiriama atskira pora pirštinių bei kepuraitė. Gydytojo kabinete specialistai kiekvieną pacientą pasitinka su vienkartiniais chirurginiais chalatais, kepuraitėmis, respiratoriais bei skydais. 

Tam, jog mūsų pacientai jaustųsi maksimaliai komfortiškai ir laikytųsi saugaus atstumo – ne tik ribojame patį pacientų kiekį klinikoje, minučių tikslumu planuojame vizitus, tačiau atliekame ir vadinamąjį pacientų triažą. O tai reiškia, jog iš esmės atskiriame pacientų srautus ypač saugodami, tuos kurie papuola į didžiausias rizikos grupes (senjorus, ar lėtinėmis ligomis sergančiuosius). Pacientų, kuriuos priimti yra saugu laukiame atskiru laiku, visi šie pacientai teikia deklaracijas, jog jokiomis aplinkybėmis nepapuola į vadinamasias viruso plitimo rizikos grupes. Na ir pacientus, kuriems pasireiškia karščiavimas (dažnai galimas ir dėl dantų uždegimo), taip pat teko neseniai keliauti ar dėl jų profesijos (vaistininkai , gydytojai, kasininkai ir pan.) yra didesnė rizika viruso plitimui – priimame atskiru laiku, darbo dienos pabaigoje, atskirai nuo visų kitų anksčiau minėtų pacientų grupių.

Pacientų aptarnavimo standartas keliamas į kitą lygį, absoliučiai visais atvejais kiekvienu pacientu registratūroje nepaliaujamai rūpinasi klinikos administratorės, o gydytojo kabinete – gydytojo asistentės, kurios akylai stebi paciento kelią klinikoje, po kiekvieno paciento valomi bei dezinfekuojami absoliučiai visi galimai liesti paviršiai, vėdinamos klinikos patalpos. Maksimaliai siekiame jūsų komforto, tačiau lygiagrečiai ir jūsų saugumas mums yra pats svarbiausias. Taigi atsipalaiduokite, neskubėkite ir sekite administratorių bei gydytojų asistentų nurodymus – leiskite mums jumis pasirūpinti.

Skaitmeninės odontologijos sprendimai. Kaip per keletą mėnesių ateitis tapo dabartimi?

Dar prieš keletą mėnesių kalbėdami apie itin plačias skaitmenos panaudojimo galimybes odontologijoje, apie tai kalbėjome kaip apie kryptį, link kurios juda odontologinė praktika ir ne visada galėdavome įrodyti tiesioginę skaitmeninio dantų būklės tyrimo naudą. Džiaugiamės , jog tiek nuotolinių konsultacijų tiek nuotolinių odontologinių paslaugų teikimas buvo būdas tai pagrįsti ir kelias į jūsų sveikatos gerinimą buvo atviras net ir karantino metu. Pagal turimą skaitmeninį 3D dantų atspaudą karantino laikotarpiu mūsų pacientai užsisakė balinimo, naktines miego kapas. Nuotolinės konsultacijos buvo vedamos aiškiai, konstruktyviai pacientui jo ekrane atvaizduojant jo dantų modelį.

Džiaugiamės, jog šiomis dienomis dėka nuotolinių pamokų, paskaitų ar darbo visi įgudome naudotis telekomunikacijos platformomis ir nuo šiol daugybę susitikimų, gydymo plano aptarimų bei konsultacijų galėsime teikti naudodami jūsų laiką efektyviausiai, nepriklausomai nuo to, kurioje pasaulio vietoje esate. Ir toliau naudodamiesi gerąja patirtimi tęsime šią praktiką ir kelsime odontologiją į kitą – skaitmeninės kartos lygį.

Pacientus pasitinkame atsinaujinę

Visada vadovaudamiesi principu – “keletas žingsnių priekyje” , karantino metu laiko veltui negaišome. Atnaujinome klinikos įrangą, praplėtėme klinikos patalpas, atvėrėme naujo kabineto duris. Apie visa tai informuosime visai netrukus sekančiuose straipsniuose. Sekite mūsų naujienas ir iki greitų susitikimų.

 

Registracija

Registruokitės konsultacijai ir mes su Jumis susisieksime
Pasirinkite miestą: VilniusKaunas

Užpildydami užklausos formą jūs sutinkate su svetainės Privatumo politika:

Susipažinau ir sutinku

Call Now Button