Nuotolinė odontologija: kapos

Skaitmeninė odontologija ir jos panaudojimo galimybės

Šiomis dienomis vis dažniau girdime apie nuotolinį darbą, nuotolinį konsultavimą, o kokios odontologinės paslaugos gali būti teikiamos nuotoliniu būdu? Skaitmenizuoti sprendimai ir nuodugnus pacientų ištyrimas visada buvo mūsų prioritetas. Dėka šių sprendimų jau šiai dienai turime:

 • aiškius ir tikslius tyrimus, kuriais remdamiesi galime nepaliaujamai teikti nuotolines konsultacijas savo pacientams
 • plauko tikslumo dantų restauracijas, kurioms drąsiai galime teikti garantijas
 • asmeninė mūsų pacientų dantų kartoteka – atrišanti rankas į nuotolinės odontologijos sprendimus, vieni iš jų – balinimo ar miorelaksacinių kapų gamyba pacientui neiškeliant kojos iš namų

Kapos odontologijoje. Kokios jos būna ir kokias problemas sprendžia? Kviečiame susipažinti.

Bruksizmo kapos

“Aš griežiu dantimis? – Sveikas įstojęs į 8 iš 10 gretas”

Dantų griežimas dantimis (dar kitaip vadinamas bruksizmas) naktį yra nevalingas reiškinys – su kuriuo kažkuriuo gyvenimo etapu susiduria net 85-90 proc. žmonių. Deja, tačiau nutinka taip, jog didelė dalis mūsų apie tai net nesusimąstome, nes su šiuo sutrikimu susiję simptomai ne retais atvejais atrodo visai nesusiję su sąkandžio problemomis.

 • Rytais jaučiate kramtomuosius raumenis?
 • O gal kamuoja galvos, ausų, kaklo skausmai, kurie įdienojus praeina?
 • Ar jūsų dantys tampa jautresni šalčiui, o kramtymas – nemalonus?
 • Ar teko pastebėti, jog dantų emalis trupa, o danties vainikėlis akivaizdžiai trumpėja?
 • Ar pastebėjote dantų įspaudus liežuvyje?
 • Ar skundžiatės miego sutrikimais?

Visi šie simptomai byloja, jog labai tikėtina, patenkate į gretas tų, kuriuos kamuoja dantų griežimo (bruksizmo) sutrikimas. Dantų griežimas dažniausiai sietinas su sąkandžio anomalijomis, tačiau labai dažnai ši problema kamuoja paauglius ir ilgainiui gali išnykti.

Specialistai linkę manyti, jog griežimas dantimis sietinas su stresu, vartojamais vaistais ar net tam tikromis ligomis (tokiomis kaip Parkinsono liga, depresija). Ši problema gali atsirasti ir dėl burnos gleivinės ligų, nepilnavertės mitybos, B grupės vitaminų, kalcio, magnio trūkumo, o be visa ko ją gali išprovokuoti netinkamai suformuotos plombos, netaisyklingai suformuotos fiksuotos dantų restauracijos.

Koks pavojus kyla mano dantims? Kaip bruksizmą gydyti?

Pagrindinė su šiuo simptomu pasireiškianti problema – dantų nudilimas. Specifinio bruksizmo gydymo vaistais nėra. Pirmiausia patariama kreiptis į gydytoją odontologą, kuris nustatys tikslias priežastis, pakenkimo lygį ir parinks efektyviausią gydymo planą.

Gali užtekti tik atstatyti nudilusius paviršius, tačiau gali prireikti ir pilno sąkandžio kėlimo ar dantų protezavimo. Šioje vietoje didžiulį vaidmenį vaidina apsauga, juk prevencija visada geriau nei korekcijos. Kaip apsauga nuo griežimo dantimis naudojamos specialios miorelaksacinės (kramtomuosius raumenis atpalaiduojančios) kapos, kurios uždedamos nakčiai ant vieno žandikaulio dantų lanko.

Apsauginės kapos saugo dantis nuo tolesnio dantų dilimo, atpalaiduoja raumenis, apsaugo sąnarį ir saugo ramų jūsų miegą.

nuotoline odontologija kapos

Balinimo kapos - Saugus ir veiksmingas metodas dantų balinimui namuose

Ar įmanoma iš tiesų balinti dantis neišeinant iš namų? Ar yra priemonė, kurią naudojant išvengsiu padidinto dantų ir dantenų jautrumo?

Sveika ir natūraliai balta šypsena yra visų mūsų siekiamybė. Todėl nenuostabu, jog dantų balinimo procedūra yra viena dažniausiai mūsų klinikoje atliekamų procedūrų. Tačiau vien dantų balinimo neužtenka. Norint pasiekti geriausio efekto visuomet siūlome dantų balinimo sistemą kurią sudaro:

 • profesionali burnos higiena, kurios metu valomos susidariusios apnašos
 • profesionalus kabinetinis dantų balinimas dantis dengiant specialiu aukštos koncentracijos balinančiu geliu
 • dantų baltumo palaikymas namuose asmeniškai jums pagamintomis kapomis
 • ir savaime suprantama – įpročiai (vengiame dažančių produktų, tokių kaip kava, raudonas vynas ir pan.)

Tačiau ne retai praktikoje sutinkame atvejų, kuomet ieškome alternatyvos siekiant norimą dantų baltumą išgauti palaipsniui ir išvengiant šiai procedūrai būdingo dantų jautrumo – tokiais atvejais dantų balinimo kapomis alternatyva – idealus sprendimas. Jums tereikia užsisakyti dantų balinimo kapas ir balinimo priemones. Visa komplektacija pasirūpins jūsų higienistas.

Tačiau ne retai praktikoje sutinkame atvejų, kuomet ieškome alternatyvos siekiant norimą dantų baltumą išgauti palaipsniui ir išvengiant šiai procedūrai būdingo dantų jautrumo – tokiais atvejais dantų balinimo kapomis alternatyva – idealus sprendimas.

Jums tereikia užsisakyti dantų balinimo kapas ir balinimo priemones. Visa komplektacija pasirūpins jūsų higienistas.

CHIARA

Ortodontinės kapos

Itin estetiškas “nematomas” kelias į akivaizdžius rezultatus

Dantų rotacijai, tarpeliams tarp dantų užverti, o esant poreikiui ir neteisingam sąkandžiui apspręsti į dantų gydymo planavimą pasitelkiame ortodontinį gydymą. Tačiau šiuolaikinėje odontologijoje breketų sistemos nėra vienintelė išeitis.

Susipažinkite su pažangiausia ortodontinio gydymo tendencija nematoma ortodontinių kapų sistema. Dėka šio metodo pacientams galime pasiūlyti greitą, mažiau diskomforto suteikiantį sprendimą, kurį galima planuoti ir stebėti nuotoliniu būdu. Kone du kartus mažiau vizitų pas gydytoją reikalaujantis metodas taip pat pasižymi ir lengva priežiūra, bei nekelia alergijų.

Jau pradėjote ortodontinį gydymą kapomis pas mus? Sveikiname – nuotoliniu būdu konsultuodamiesi su jūsų gydytoju ir ortodontinių kapų gamintoju galime užtikrinti jūsų dantų gydymą nuotoliniu būdu, o reikiamą kapų komplektą išsiųsti nors ir paštu.