ORTOGNATINIS GYDYMAS

Kas tai?

Netaisyklinga žandikaulių padėtis ir nepakankamas jų išsivystymas dažnu atveju lemia netaisyklingą sąkandį. Ortognatinis gydymas – tai gydymo būdas, kai kombinuojant ortodontinį bei chirurginį gydymą ištaisoma netaisyklinga žandikaulių padėtis arba nepakankamai išsivystęs vienas ar abu žandikauliai.

Ortognatinio gydymo metu būtinas ortodontinis paruošiamasis gydymas prieš ir po žandikaulių operacijos. Ortodontinis paruošiamasis gydymas – tai dantų tiesinimas nešiojant dantų breketus arba dantų tiesinimo kapas iki žandikaulių padėties korekcijos, o chirurginis gydymas – vieno arba abiejų žandikaulių operacija, kurios metu žandikauliams suteikiama nauja ir taisyklinga padėtis.

Kada reikia ortognatinio gydymo?

  • Kai pacientas susiduria su kramtymo funkcijos problemomis. 
  • Taikant tik ortodontinį gydymą, neįmanoma pasiekti taisyklingo – fiziologinio sąkandžio dėl esančio žandikaulių santykio neatitikimo.
  • Kai paciento netenkina veido bruožai, kuriuos lemia netaisyklinga žandikaulių padėtis ar nepakankamai išsivystę vienas arba abu žandikauliai. Tai gali sukelti psichologinių problemų, nepasitikėjimą savimi.
  • Šis gydymas taip pat rekomenduojamas esant diagnozuotai obstrukcinei miego apnėjai (tai lėtinė liga, pasireiškianti pasikartojančias kvėpavimo sustojimais miegant), kurios išsivystymą irgi gali lemti netaisyklinga žandikaulių padėtis.

Kodėl reikia?

Gydyti netaisyklingą sąkandį reikia dėl šių priežasčių:

  • Esant netaisyklingam sąkandžiui, netaisyklingai kramtomas maistas, sudėtinga atkąsti ir / ar ryti maistą. Prastai sukramtytas maistas gali lemti ir virškinimo sutrikimus.
  • Dėl kaulo tirpimo gali atsirasti dantų paslankumas.
  • Esant netaisyklingai dantų padėčiai, ant dantų greičiau kaupiasi apnašos, kurios sukelia aplink dantį esančių audinių uždegimą ir dėl sunkesnio išsivalymo dantys yra dažniau pažeidžiami ėduonies.
  • Kramtymo krūvis yra paskirstomas netolygiai, todėl dantys, gaunantys per didelį kramtymo krūvį, greičiau nusidėvi bei padidėja periodonto patologijos išsivystymo rizika. Tokius dantis sunkiau restauruoti.
  • Gali atsirasti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario funkcijos sutrikimas (disfunkcija), kuri pasireiškia skausmu, traškėjimu, ribotu išsižiojimu.
  • Sąkandžio anomalijos turi įtakos ir kvėpavimo funkcijai. Žmogus pradeda knarkti, gali būti nustatyta miego apnėja. Dėl nepakankamo aprūpinimo deguonimi nakties metu, žmogus nuolat jaučiasi pavargęs ir neišsimiegojęs. Tai turi įtakos ir kitoms organizmo sistemoms.
  • Dėl netenkinančių estetinių veido bruožų, kurie lemia ir prastą paciento emocinę ir psichologinę būklę.

Procedūros eiga

Ortognatinis gydymas yra kompleksinis: šis gydymas yra glaudžiai susijęs su ortodontija (tiek prieš operaciją, tiek ir po jos dantys turi būti tinkamoje padėtyje). Todėl pirmiausia atliekamas ortodontinis paruošiamasis gydymas, vėliau atliekama žandikaulių (vieno arba abiejų) operacija ir vėl tęsiamas ortodontinis gydymas.

Gydymo kelias

Gydytojai

Subūrėme didžiulę savo srities profesionalų komandą, registruokitės susitikimui su specialistu jau dabar ir ženkite pirmąjį žingsnį savo svajonių šypsenos link.

Kiek tai kainuos?

* Kompiuterinė tomografija, šoninė cefalograma, nuotraukos pagal ortognatinį protokolą, skaitmeninis dantų būklės tyrimas, dantų diagnostiniai modeliai.

Dažnai užduodami klausimai

Kitos paslaugos