Pacientų portretai. Seserys dvynės Irena ir Danutė: „Gera žinoti, kad savo šypsena gali dalintis su kitais.“

Charizmatiškos, nuolat besišypsančios ir žodžio kišenėje neieškančios seserys, kurių didžiausia galia – stiprus tarpusavio ryšys ir kiekviename gyvenimo žingsnyje lydinti šypsena.

Seserys dvynės Irena ir Danutė po varginančios patirties su dantų plokštelėmis pasirinko šypsenos atkūrimą „All-on-4“ implantavimo metodu. Kviečiame susipažinti su seserimis, kurių profesiniame ir asmeniniame gyvenime šypsenos yra itin svarbios.

Kodėl šypsenos gyvenime Jums yra tokios svarbios?

„Esu dėstytoja ir verslininkė nekilnojamojo turto srityje. Šypsena man suteikia pasitikėjimo savimi. Studentams besišypsanti dėstytoja leidžia atsipalaiduoti ir visai kitaip pažvelgti į studijų dalyką. Studentai man dažnai sako, kad mano šypsena tarytum Holivudo žvaigždės, – juokiasi Irena. – Labai malonu išgirsti raginimus iš kolegų nusišypsoti – šypsena bendraujant su klientais man suteikia pasitikėjimo savimi ir aš džiaugiuosi galėdama ja su jais pasidalinti.“

„Esu Vilniaus miesto tarybos Etikos komisijos narė, dalyvauju teisminiuose procesuose, todėl kasdien man tenka labai daug bendrauti, o šypsena – neatsiejama bendravimo dalis. Turiu įprotį šypsotis nuolat – net parduotuvėje ar praeiviams gatvėje. Juk gera žinoti, kad savo šypsena gali dalintis su kitais. Manau, kad žmogui visada malonu matyti kito žmogaus šypseną. Beje, besišypsantis žmogus kitiems atrodo labai sėkmingas žmogus“, – apie šypsenos svarbą savo gyvenime pasakoja Danutė.

Papasakokite apie savo laisvalaikį. Ar daug laiko praleidžiate kartu?

„Taip, didelė laisvalaikio dalis yra skiriama šeimai. Laisvalaikiu daug skaitau – viskas gyvenime taip greitai keičiasi ir tobulėja, todėl žmogus turi nuolat ieškoti informacijos. Juk būdama dėstytoja negaliu atsilikti nuo jaunimo“, – šypsosi Irena. – Dar laisvalaikiu mezgu – tai mano meditacija, mėgstu pasivaikščiojimus su augintiniais.“

„Esu tikra aktyvistė, ko tik neveikiu laisvalaikiu! – juokiasi Danutė. – Mezgu, siuvinėju, veriu karoliukus, piešiu, užsiimu dekupažu – tai mano silpnybė. Įsivaizduokite, iškloju visą svetainę laikraščiais ir „atidarau“ savo dirbtuves. Džiaugiuosi savo darbais ir juos dovanoju savo artimiems žmonėms. Labai mėgstu skaityti ir žiūrėti detektyvus, jie mane labai įtraukia. Vos pradėjusi juos skaityti, aš nuolat galvoju, kaip elgčiausi tyrėjų vietoje. Įdomiausia, kad dažniausiai kaltininką beskaitydama aš atspėju tam dar nepaiškėjus, – apie savo laisvalaikį pasakoja Danutė. – Su seserimi esame itin artimos, net vairuojame tokius pačius automobilius, tik skirtingos spalvos.“

Kaip jautėtės, kai pamatėte savo šypseną, atkurtą „All-on-4“ metodu?

„Kai pamačiau tiek gražių, spindinčių dantų, negalėjau patikėti, kad mano svajonė išsipildė“, – šypsosi Irena.

„Mano gydymas užtruko ilgiau nei sesers, todėl aš labai laukiau to momento, kai galėsiu džiaugtis savo atkurta šypsena. Pirmas įspūdis pamačius šypseną buvo neapsakomas – buvo tikrai verta laukti“, – prisimena Danutė.

Galbūt gydymo metu „Šypsenos akademijoje“ jums įsiminė koks nors įvykis?

„Mano pats pirmas vizitas buvo gruodžio mėnesį. Pirmas klausimas, kurį uždaviau gydytojui Aidui Ligučiui buvo, ar spėsime mano šypseną atkurti iki mano gimtadienio, birželio 2 dienos? Gydytojas pasižiūrėjo į kalendorių, sudėliojo procedūrų tvarkaraštį, nusišypsojo ir atsakė – „turėsite“. Šis momentas man suteikė daug džiaugsmo ir įsiminė labiausiai, – pasakoja Irena. – Smagu prisiminti, kad su gydytoju Aidu Ligučiu visada pasidalindavome savo asmeniniais džiaugsmais, pasipasakodavome, kas naujo nutiko gyvenime.“

„Kaip šiandien prisimenu vieną iš pirmųjų vizitų. Atsisėdusi į odontologinę kėdę aš taip jaudinausi, kad gydytojo odontologo asistentė pasiūlė man palaikyti jos ranką. Aš ją taip stipriai spaudžiau, o ji nesakė nė žodžio. Po procedūros juokėmės, kad bijoti nebuvo ko, tačiau ant rankos gali likti mėlynė“, – juokiasi prisiminusi Danutė.

Kodėl „Šypsenos akademija“?

„Nes tai tikrai „Šypsenos akademija“ – visi tokie malonūs ir besišypsantys. Mano kelionė tobulos šypsenos link truko ilgiau nei sesers, nes man reikėjo atlikti kaulo augmentaciją. Tačiau per šį laiką su „Šypsenos akademijos“ komanda tapome tarytum šeima, aš visada jaučiausi kaip namuose. Šis rūpestis ir šiltas bendravimas leidžia pamiršti bet kokias baimes ir skausmą. Dar vienas labai svarbus privalumas – išsimokėjimo galimybės. Visiems kartoju, kad investuoti į šypseną yra tikrai verta, nes tai pakeičia gyvenimą“, – pabrėžia Danutė.

„Esu labai jautrus skausmui žmogus, todėl labai bijojau gydymo. Tačiau jau pirmo vizito metu iš gydytojo sužinojau, jog dantų šalinimo operaciją galima atlikti su sedacija. Juk tai nuostabu – be jokio skausmo ir baimės gali atsikelti jau su implantais“, – džiaugiasi Irena.

Danutės ir Irenos istorijos įrodo, jog šypsena yra labai svarbi žmogaus savijautai, emocinei ir fizinei sveikatai. Šypsena išlaisvina žmogų ir suteikia pasitikėjimo savimi. Geriausias įvertinimas „Šypsenos akademijai“ – žibančios pacientų akys ir noras šypsotis!