Ypatingas pasiūlymas reguliariai besirūpinantiems savo sveikata – profesionali burnos higiena pigiau

Tam, kad Jūsų šypsena būtų sveika ir graži, svarbu ne tik tinkama dantų priežiūra namuose, bet ir reguliarūs vizitai pas burnos higienistą. Profesionalios higienos metu yra pašalinamos apnašos bei akmenys, kurie susikaupia net ir kruopščiai besirūpinant savo burnos higiena namuose. Periodiškai neatliekant profesionalios burnos higienos, pradeda formuotis įvairios burnos ertmės ligos, dėl kurių ateityje gresia net dantų netekimas.

Nors šiuo metu šalies finansinė padėtis nėra stabili, ekonomika yra paveikta infliacijos, tačiau pacientams nuolat akcentuojame, kad dantų sveikata rūpintis reikia nuolat. Atidėtos dantų problemos vėliau pareikalauja sudėtingesnio gydymo, o tai reiškia ir didesnių finansų poreikį. Siekiant sumažinti pacientų dantų problemas, „Šypsenos akademija“ imasi socialinės misijos – šviesti ir skatinti Lietuvos gyventojus profilaktiškai rūpintis savo burnos higiena taip išvengiant rimtesnio gydymo ateityje. Nuo šiol reguliariai profesionalią burnos higieną „Šypsenos akademija“ klinikose atliekantys pacientai galės džiaugtis mažesne šios procedūros kaina – profesionali burnos higiena, atliekant ją reguliariai 2 kartus per metus, kainuos mažiau.

Kas yra profesionali burnos higiena ir kodėl ją reikia atlikti reguliariai?

Esame pripratę reguliariai tikrinti automobilius ar kitą techniką, todėl lygiai taip pat turėtume būti įpratę tikrintis ir savo burnos sveikatą. Profesionali burnos higiena – tai pagrindinė profilaktinė priemonė, padedanti išsaugoti sveiką ir gražią šypseną, sumažinti dantų jautrumą, apsaugoti dantis nuo ėduonies ir periodontito formavimosi. Procedūra yra greita, efektyvi ir neskausminga, o atliekant ją kas 6 mėnesius, užkertamas kelias įvairioms dantų ir dantenų ligoms, aptinkamos dantų problemos dar jų ankstyvojoje formavimosi stadijoje. Laiku pastebėtos problemos nereikalauja sudėtingo gydymo, todėl padeda Jums taupyti savo sveikatą bei finansus.

Dantų apnašos ir bakterijos yra pagrindinė ėduonies ir periodonto formavimosi priežastis. Profesionalios burnos higienos metu išvalomos sunkiai namų sąlygomis prieinamos dantų vietos ir tarpdančiai. Ilgai užsilikusios dantų apnašos virsta dantų akmenimis, kurie dirgina dantenas ir atrodo neestetiškai. Dėl šių sankaupų ilgainiui dantenų audinys ima nykti ir sąlygoja danties netekimą. Periodiškai atliekama profesionali burnos higiena užkerta kelią dantų akmenų susidarymui.

Procedūros metu burnos higienistas atidžiai apžiūri paciento dantis, įvertina jų esamą būklę ir informuoja, jei yra pastebėti pakitimai ir reikalingas gydymas. Burnos higienistas taip pat suteikia išsamią informaciją apie dantų priežiūrą namuose ir pačias efektyviausias priemones pagal paciento individualią burnos ertmės būklę.

Kaip reguliari profilaktika padeda išsaugoti natūralius dantis?

Lietuvoje vis daugiau pacientų jau žino apie profilaktikos svarbą ir profesionalią burnos higieną atlieka reguliariai, tačiau daugeliui gyventojų dar reikia priminti apie profilaktikos svarbą. Profilaktinių vizitų svarbą iliustruoja Nyderlandų sveikatos sistema. Nyderlandai patenka į 10-uką Europos šalių, turinčių sveikiausius dantis. Tam įtakos turėjo nuo 2006 m. priimtas įstatymas, teigiantis, jog gyventojai turi būti apsidraudę standartiniu sveikatos draudimu, kuris padengia pagrindines profilaktines odontologines procedūras, tokias kaip reguliarūs dantų patikrinimai, profesionali burnos higiena ir karieso gydymas. Taip gyventojai yra įsipareigoję tikrintis dantų būklę kas 6 mėnesius ir sėkmingai tą daro net 85 % šalies gyventojų! Atliktų tyrimų rezultatai Nyderlanduose taip pat rodo, kad vis didesnė dalis gyventojų išsaugo savo natūralius dantis ilgiau nei kitose Europos valstybėse. Todėl ne veltui nuolat akcentuojame savo pacientams, kad geriausias būdas išvengti dantų ligų ir sudėtingo gydymo – reguliari profilaktika. Todėl reguliariai apžiūrai ir profesionaliai burnos higienos procedūrai pacientus skatiname atvykti kas 6 mėnesius.

Kada reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Profesionalią burnos higieną pacientams gydytojai rekomenduoja atlikti reguliariai kas 6 mėnesius, bet šių procedūrų dažnumas kiekvienam pacientui gali būti skirtingas. Tai priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės, akmenų kaupimosi intensyvumo, taip pat nuo skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai namuose.

Pavyzdžiui sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti ne rečiau, kaip kartą per 3 mėnesius. Pacientams, atliekantiems ortodontinį gydymą, dėl sudėtingesnės burnos higienos namuose, profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama kas 3-4 mėnesius, siekiant išvengti uždegimų ir karieso susidarymo. Tačiau kiekvieno paciento individualią būklę ir profesionalios burnos higienos vizitų dažnumą vizito metu geriausiai įvertins burnos higienistas.

Kuo ypatinga profesionali burnos higiena „Šypsenos akademijoje“?

„Šypsenos akademijoje“ profesionalią burnos higienos procedūrą atlieka ilgametę patirtį sukaupusios burnos higienos specialistės, o procedūros metu yra taikomas AIR-FLOW metodas, kuomet modernia įranga, pasitelkus stiprią oro, vandens ir sodos miltelių srovę greitai, kruopščiai ir neskausmingai yra pašalinamos visos ant dantų paviršiaus susikaupusios nikotino, kavos ir arbatos apnašos bei užtikrinamas apsisaugojimas nuo ėduonies ir kitų burnos ligų. Atvykus į procedūrą, pirmiausia yra įvertinama Jūsų dantų būklė, vėliau ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, AIR-FLOW metodu nuo visų dantų paviršių ir periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos apnašos, dantys yra nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta. Po šio metodo atlikimo būsite maloniai nustebinti komforto ir švaros pojūčiu burnoje. Procedūros metu „Šypsenos akademijos“ specialistės visada atidžiai įvertina paciento individualią burnos būklę ir suteikia išsamius patarimus, kaip reikėtų taisyklingai prižiūrėti dantis namuose bei rekomenduoja individualiai situacijai tinkamiausias burnos priežiūros priemones.

Gydytojos patarimai, kaip išsaugoti natūralius dantis kuo ilgiau

„Šypsenos akademijos“ protezuojanti gydytoja odontologė Giedrė Poderienė pabrėžia, kad „pacientai kreipiasi į specialistus dėl to, kad nėra patenkinti savo esama burnos ertmės būkle, tačiau dažniausiai tai daro per vėlai arba susidūrę su skausmu. Dažnai klinikoje susiduriu su pacientais, kurie būdami maždaug 30-ies metų jau yra netekę bent vieno danties, o vyresnio amžiaus pacientai jau yra netekę keleto ar net daugiau dantų, taip pat turi smarkiai pažeistus dantis. Taip atsitinka todėl, kad pagalbos nėra kreipiamasi laiku ir pacientai neturi susiformavusio įgūdžio lankytis reguliariems patikrinimams bei profesionaliai burnos higienai. Siekiant išvengti dantų ir dantenų problemų, ir kad išsaugotumėte savus dantis iki gilios senatvės rekomenduoju tris svarbiausius aspektus:

  • Visų pirma – nepriekaištingai prižiūrėti savo dantis namuose, naudoti specialisto rekomenduojamas priemones.
  • Antras svarbus aspektas – reguliariai atvykti profilaktikai pas gydytoją odontologą ir reguliariai atlikti burnos higieną, kurios metu pastebimos net mažiausios problemos, kurias galima nesudėtingai išspręsti.
  • Trečias aspektas – sveika ir subalansuota mityba, nes netinkami valgymo įpročiai gali lemti ne tik karieso atsiradimą, bet tai yra ir vienas iš faktorių, lemiančių taisyklingą veido profilį bei tobulą šypseną.“

Reguliari profesionali burnos higiena – „Šypsenos akademijoje“ pigiau

Siekiant visuomenei suformuoti tinkamus burnos higienos įpročius ir skatinti pacientus nuolat rūpintis savo dantų ir burnos ertmės sveikata, taip išvengiant dantų netekimo, sudėtingo gydymo bei finansinių išlaidų, „Šypsenos akademija“ imasi socialinės misijos ir skatina profesionalią burnos higieną atlikti reguliariai, 2 kartus per metus. Pacientams, laikantis šių rekomendacijų ir profesionalios burnos higienos vizitams registruojantis kas 6 mėnesius bus suteikta išskirtinė nuolaida – profesionali burnos higiena jiems kainuos mažiau. Kviečiame savo šypsena rūpintis reguliariai ir užsiregistruoti profesionaliai burnos higienai.