Protezavimas nenuimamais (fiksuotais) protezais

Nenuimamas (fiksuotas) dantų protezas – tai bet kuris dantų protezas, kuris prie danties ir/ar dantų implantų protezų atramų, fiksuojamas cementuojant, prisukant.

Kai kurių defektų dantų vainikų srityje dėl didelės apimties ir kitų ypatybių, negalima pašalinti plombuojant. Tokiais atvejais danties ar dantų eilės atkūrimui gali būti naudojami fiksuoti dantų protezai: vainikėliai, tiltiniai protezai ar laminatės. Dantų protezavimas fiksuotais protezais išsiskiria didesniu kramtymo efektyvumu. Fiksuoti protezai suteikia gerą, estetišką išvaizdą, taip pat užtikrina lengvesnį kalbėjimą, aiškesnį žodžių tarimą. 

Vainikėlis

Vainikėlis – tai metalo, plastiko, keramikos (porceliano) ar šių medžiagų kombinacijos restauracija.

Dantų vainikėliai skirstomi, atsižvelgiant į medžiagas, iš kurių yra pagaminti:

 • Plastmasiniai. Dažniausiai skirti naudoti laikinai, kol gaminami nuolatiniai dantų vainikėliai. Nepaisant to, kad plastmasiniai dantų vainikėliai neatrodo „gyvybingi“, tačiau jie yra pakankamai tvirti ir pritaikyti atlaikyti įprastą maisto kramtymo krūvį. Klientui pageidaujant šiuos vainikėlius galima naudoti ir apie pora metų, ne tik kaip laikinus.
 • Metaliniai lieti. Nors ir pasižymi prasčiausiomis estetinėmis savybėmis, tačiau puikiai tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikia patvarumo, taip pat gaminant stipresnį tiltinį protezą.
 • Metaliniai lieti su keramikos apdaila. Metalo keramikos protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus.
 • Bemetalės keramikos. Šie vainikėliai yra patvaresni už metalo keraminius, pasižymi itin aukštomis estetinėmis savybėmis ir bazinės jų dalies su apdaila derinių neatmeta organizmas, nes visiškai nealergizuoja dantenų.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad labiausiai biologiškai deranti medžiaga yra keramika. Tiek metalams, tiek plastikui yra žinomų netoleravimo atvejų, nors jie yra pakankamai reti. „Šypsenos akademija“ klinikoje visada atsižvelgiama ne tik į paciento poreikius ir finansines galimybes, bet visada ieškome pačių optimaliausių sprendimo variantų kiekvienai situacijai.

Tiltinis dantų protezas (tiltas)

Tiltinis dantų protezas (tiltas) – tai dirbtinis dantis (tarpinė dalis) užpildantis nesamo danties tarpą ir atstatantis jo funkciją kramtymui, kalbai, pagal galimybes ir estetikai. Taip gali būti atstatoma ir daugiau nesamų dantų, jei gretimi dantys gali išlaikyti būsimą kramtymo krūvį ir dėl tam tikrų priežasčių į trūkstamo danties vietą negalima sriegti implanto.

Arba trūkstant daug dantų priimamas sprendimas implantus sriegti ne į kiekvieną trūkstamo danties vietą, bet su tarpais. Tokiu atveju gaminami tiltiniai protezai ant implantų.

Dantų implantacija

Įstatyti tiltinį protezą galima tik tuo atveju, jei iš dešinės ir kairės tarpo, kur nėra savų dantų, pusių yra dantys arba įsriegti implantai, prie kurių galima būtų tvirtinti tiltą. „Šypsenos akademija“ klinikoje ne tik gaminame tvirtus, kokybiškus ir ilgaamžius tiltinius dantų protezus, mūsų specialistai taip pat skiria daug dėmesio ir paciento švietimui apie tinkamą tiltinio protezo priežiūrą, nes tik tinkamai prižiūrimas tiltinis protezas tarnaus ilgus metus, nesukeldamas jokių problemų.

Danties lūpinio paviršiaus plokštelė (laminatė)

Danties lūpinio paviršiaus plokštelė (laminatė) – tai plona keramikos plokštelė, dengianti danties, kuriam reikalingas estetinis restauravimas, lūpinį paviršių ar lūpinį ir kontaktinius paviršius, galinti dengti ir kandamąjį kraštą bei tvirtinama prie danties specialiais cementais.

„Šypsenos akademija“ klinikos specialistai dantų laminates rekomenduoja naudoti:

 • Norint pašviesinti dantų spalvą;
 • Kai dantys yra nusidėvėję, nudilę;
 • Kai dantys yra pažeisti, nuskilę;
 • Norint pakoreguoti dantų formą;
 • Norint panaikinti tarpus tarp dantų.
Estetinis plombavimas

Apibendrinant, tikslinga paminėti priežastis, dėl kurių tikslinga gaminti nenuimamus dantų protezus:

 • Norint apsaugoti susilpnėjusį dantį;
 • Sukandimo optimizavimui;
 • Siekiant pakeisti dideles plombas;
 • Dantų lanko defekto atstatymui tiltu;
 • Dantų estetikos pagerinimui;
 • Atraminių dantų paruošimui fiksuoti nuimamus protezus.

Dantų problemos yra labai individualios, protezavimo variantai taip pat skiriasi, todėl pačiam nuspręsti, kuris protezavimo variantas jums yra reikalingas – tiesiog neįmanoma. Tam esame mes – kvalifikuoti savo srities specialistai „Šypsenos akademija“ klinikos gydytojai odontologai. Užsirašykite pirmajai konsultacijai jau dabar

Žymos: