Skaitmeninio protezavimo privalumai lyginant su standartiniu

Ar jus kartais supykina besivalant dantis? Tuomet standartinis atspaudo nuėmimo metodas, kuomet į burną dedami specialūs šaukštai su atspaudine mase jums sukeltų tikrai nemalonius pojūčius. Galite tai pamiršti, kadangi naujausių technologijų dėka šis nemalonus etapas dantų gydyme pakeistas į skaitmeninį metodą.

Tradicinį dantų atspaudą keičiančios technologijos

Tradicinį dantų atspaudo nuėmimo būdą naudojant formuojančią masę keičia nesudėtingas, švarus ir greitas trimatis dantų skenavimas, tai visiškai transformuoja kasdieninį gydytojo odontologo darbą, o pacientai patiria mažiau diskomforto iškilus būtinybei gaminti protezus.

 

DANTŲ TIESINIMAS KAPOMIS

Skaitmeninė 3D rentgenologinė diagnostika, intraoralinės skaitmeninės kameros, „Šypsenos akademija“ klinikoje įgalina precizišką ir tikslų ligos diagnozės nustatymą bei gydymo planavimą. „Šypsenos akademija“ klinikoje nuimami skaitmeniniai antspaudai, kuriems naudojamas labai tikslus 3D skaitmeninis skeneris. Toks skenavimas yra maksimaliai greitas ir preciziškas, leidžia pagaminti labai tikslias keramikos restauracijas, tausojančiai atkurti dantų funkciją, formą, spalvą ir grožį. Dėl to atkrinta itin nemaloni dantų atspaudų nuėmimo ir modelių gamybos procedūra dantų techniko laboratorijoje.

Programinė įranga pagal nuskenuotą informaciją apie dantį (jo antagonistą, sąkandžio ypatumus, kaimyninius dantis ar bet kur burnoje esančio nors vieno sveiko danties paviršiaus morfologiją) sukuria pažeistam dančiui reikalingos formos, spalvos ir krypties  restauraciją. Naudojantis skaitmeniniu dantų skenavimu sutrumpinamas paciento gydymo laikas.  Taip pat leidžia sumažinti gydymo kaštus. Pacientas gali džiaugtis aukšta kokybe: estetika ir neabrazyvia, apnašų nekaupiančia restauracija.

Dantų protezų gamybos ypatumai

Gaminant dantų protezus standartiniu būdu pirmiausiai padaromas silikoninis dantų atspaudas, po to liejamas diagnostinis gipso modelis. Visą protezo gamybą sudaro trys etapai. Gaminant protezus šiuo būdu užtrunkama ilgiau, taip pat išlieka nemaža paklaidų tikimybė. Dėl viename etape atsiradusio netikslumo, vėlesniuose etapuose protezai gali ženkliai deformuotis. Tai turi neigiamos įtakos protezų tvirtumui ir jų tarnavimo laikui. Siekiant, kad protezai ilgai ir tinkamai tarnautų, jie turi būti tikslūs ir atitikti natūralių dantų formas. Po netiksliai pagamintais vainikėliais ir tiltais dažniau atsiranda ėduonis, taip pat padidėja tikimybė netekti danties.

Tuo tarpu pasitelkus skaitmeninį skenerį protezų gamyba atrodo visiškai kitaip. Gydytojas iš karto gali įvertinti dantų būklę ir ją pakomentuoti pacientui. Tai visiškai paprasta procedūra, kurią galima atlikti vos per vieną vizitą. Kadangi skenavimo metu nenaudojama atspaudinė masė, procedūra yra daug paprastesnė ir komfortiškesnė.

„Šypsenos akademija“ klinikos specialistai skaitmeninio skenerio dėka gali drauge su pacientu įvertinti vaizdą kompiuterio ekrane ir kartu nuspręsti kokių rezultatų siekiama, tokiu būdu stiprėja pasitikėjimas ir ryšys tarp gydytojo odontologo ir paciento.

Skaitmeninio protezavimo privalumai

Atkreiptinas dėmesys, jog šiuolaikinėje odontologijoje ruošiantis protezavimo procedūroms esminiai dalykai yra: paciento sveikata, kramtymo funkcijos atstatymas, skausmo nebuvimas, danties šaknies išsaugojimas ir ne tik. Taip pat didelį vaidmenį vaidina ir estetika, tikslumas, danties formos ir spalvos išgavimas.

Tačiau estetika, forma ir spalva – labai individualūs dalykai, kuriuos kiekvienas suvokiame skirtingai. Todėl čia situaciją stipriai palengvina skaitmeninis atvaizdas kompiuterio ekrane, kur kompiuterinių programų dėka galima sukurti būsimo danties ar kelių dantų atvaizdą, kurį pacientas gali pats įvertinti ir išsakyti savo nuomonę, pageidavimus, kuriuos  „Šypsenos akademija“ klinikos specialistai su mielu noru įgyvendins.

Taip užtikrinamas paciento pasitikėjimas ir teigiamas nusiteikimas viso gydymo proceso metu.

Skaitmeninis protezavimas taupo laiko kaštus

Svarbu paminėti, jog skaitmeninis protezavimas leidžia maksimaliai taupyti laiką, net ir ieškant netradicinių sprendimo variantų. Skaitmeninį 3D vaizdą lengvai galima perduoti nuotoliniu būdu į bet kurią laboratoriją visame pasaulyje. Net jei viena laboratorija negali pasiūlyti tinkamo sprendimo, nieko nelaukiant vaizdas siunčiamas į kitą laboratoriją, kuri gali būti net ne Lietuvoje. „Šypsenos akademija“ klinika bendradarbiauja su laboratorijomis Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje Šveicarijoje ir t.t. Vaizdo persiuntimas yra greitas, todėl laiko atžvilgiu logistika trunka tik tiek kiek trunka vaizdo perdavimas į kitą miestą ar šalį. Taigi „Šypsenos akademija“ klinika turi visas galimybes ieškoti palankiausių ir optimaliausių sprendimų net visiškai nestandartinėse situacijose.

Kalbant apie trukmę, svarbu paminėti ir tai apie ką žmonės paprastai pamiršta pagalvoti – tai laikinas protezas, kuris yra reikalingas gijimo metu, po danties preparavimo, kanalų sutvarkymo ar implanto įsriegimo.

Vykstant gijimo procesui tvirtinti nuolatinį dantį tiesiog nėra galimybės, tad estetiniu pagrindu yra itin svarbu panaudoti laikiną vainikėlį ar protezą, pagamintą iš plastiko ir tvirtinamą neilgalaikiu cementu.

Kadangi laikinas protezas yra mažiau atsparus krūviui, dažnu atveju (net 80% pacientų) šiuos laikinus protezus tenka koreguoti, taisyti ar netgi pakeisti naujais. 3D vizualizacija ir vėl gelbėja situaciją – turint 3D vaizdą, pagaminti naują laikiną protezą užtrunka vos vieną parą.  

Skaitmeninio protezavimo tikslumas ir jo svarba

Dantų protezavime tikslumas yra ypač svarbus dalykas. Nuo to priklauso ne tik protezo ilgaamžiškumas, teikiamos garantijos, bet ir atmetimo reakcijos rizika. Atmetimo reakcijos dažniausiai priklauso nuo infekcijų patekimo ir nuo to kaip tiksliai yra pagamintas danties implantas, tai reiškia, kad net mikronų tikslumas turi įtakos naujo danties tarnavimo trukmei.

Norint, kad naujas dantis ilgai tarnautų, labai svarbu, kad jis būtų gaminamas itin preciziškai, tada tinkamai ir tiksliai suaugs dantenos, protezas netrins ir nespaus, po juo nebus tarpelių, į kuriuos gali patekti maisto likučių ir tokiu būdu bus užkertamas kelias vystytis įvairiems uždegimams.

Skaitmeninio skaitytuvo dėka nuskenuotą vaizdą galima padidinti net iki 50 kartų, t.y. iki mikronų tikslumo. Todėl šis prietaisas „Šypsenos akademija“ klinikoje yra tiesiog nepamainomas ir leidžia sukurti maksimalų tikslumą dantų protezavimo srityje.

Iš principo, pati protezavimo procedūra yra standartinė, esminis skirtumas yra atspaudo nuėmimo metodika. Naudojant skaitmeninį atspaudo nuėmimą „Šypsenos akademija“ klinikoje įgyjame pranašumą, nes galime pasiūlyti maksimalų tikslumą, ilgalaikiškumą (ilgesnis garantijos laikas), greitesnį rezultatą, galimybę bendrauti su viso pasaulio laboratorijomis, pateikti tikslias būsimo vaizdo prognozes, leisti pacientams patiems pasirinkti ir įvertinti būsimo protezo formą bei spalvą, suteikti užtikrintumą viso gydymo proceso metu. Tad maloniai kviečiame registruotis

Žymos: