Dantų implantacija. Ką reikėtų žinoti ir kaip nepaklysti informacijos sraute bei sklandančiuose mituose?

Apie dantų implantus bei pačią implantacijos procedūrą interneto platybėse galima pasiskaityti iš tiesų daug. Tačiau, vieni teiginiai paremti faktais, o kiti – tarsi iš lūpų į lūpas perpasakotos istorijos: ,,O aš girdėjau, kad mano kaimynui buvo taip…“.

Tad nenuostabu, jog prisiskaitę įvairiausių istorijų ir nepatikrintų faktų, žmonės neretai lieka suklaidinti ir pabūgsta rinktis šį dantų atstatymo būdą. 

Siekdami išsklaidyti abejones, odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ specialistai supažindins su pačiais populiariausiais mitais apie dantų implantaciją, kuriais tikėti tikrai neverta.

Dantų implantai sukelia riziką sveikatai

Tinkamai bei reguliariai prižiūrimi implantai ir ant jų atkurti dantys niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų ir, visai kaip tikrieji, žmogui tarnauja visą gyvenimą.

Deja, neretai žmonės galvoja, kad įsriegtas implantas tai tarsi svetimkūnis, kurį organizmui sunku priimti. Dar manoma, kad jis gali sukelti kaulo tirpimą, ar net yra radioaktyvus. Iš tiesų yra visiškai priešingai. Dantų implantai gaminami iš medicininiais tyrimais patvirtinto metalo titano, kuris sėkmingai suauga su kaulu. 

Šis procesas vadinamas osteointegracija. Jos metu, į žandikaulį įsriegtas implantas jį stimuliuoja, kad kramtant kaulas ir toliau gautų apkrovą lygiai taip pat, kaip esant natūraliai danties šakniai. 

Dantų implantai – tai labai brangus gydymo pasirinkimas 

Žinant, jog ant implantų atkurti dantys yra ilgaamžiškesni nei dantų tiltai ir skirti tarnauti visą gyvenimą, tai nebeatrodo taip brangu. Kitaip tariant – implantams gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją. 

Negana to, ant implantų pritvirtinti dantys burnoje yra stabilūs, taigi galima nebijoti, kad jie iškris bekalbant ar juokiantis, kaip tai nutinka naudojant paprastą dantų plokštelę. Tad su implantais žmonės išties jaučiasi natūraliau nei su įprastiniais dantų tiltais ar plokštelėmis.

Žinoma, dantų implantacijos kaina gali pasirodyti didesnė nei išimamų protezų ar tiltų, tačiau tai yra investicija į ilgaamžį gydymo būdą ir Jūsų komfortą. Jei vis tiek Jums tai atrodo per brangu, klinikoje „Šypsenos akademija“ taikomi lankstūs, mokėjimo dalimis variantai. Tai suteikia pacientams galimybę gauti reikalingą gydymą jo neatidėliojant. 

Implanto kokybė, patvarumas ir prigijimas priklauso nuo gamintojo vardo

Dantų implantams keliami itin aukšti kokybės reikalavimai, tad kaina iš tiesų gali skirtis tik dėl žinomo gamintojo vardo. Tačiau, pasirinkus ir ne tokį garsų prekės ženklą, nuogąstauti nereikėtų. Net ir pigesni implantai, savo kokybe tikrai nebus prastesni nei žymaus gamintojo. 

Labiau vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dantų implantacijos sėkmė daugiausia priklauso nuo implantuojančio gydytojo kompetencijos, išsamaus paciento ištyrimo prieš procedūrą ir gerai suplanuoto gydymo. 

Visa tai gali pasiūlyti odontologijos klinika „Šypsenos akademija“. 

Dantų implantacija – tai skausminga ir daug laiko reikalaujanti procedūra

Vieną danties implantą įsriegti užtrunka maždaug 15-20 minučių. Tačiau norint kuo geriausio rezultato, nemažai laiko reikalauja pasiruošimas procedūrai, nuodugnus paciento ištyrimas ir gydymo suplanavimas. 

Pati procedūra visiškai neskausminga, nes jos metu pacientui suleidžiami nuskausminamieji vaistai. Taigi, pacientas nieko nejaučia, kol gydytojas atlieka savo darbą. Gana dažnai, paprastas danties gręžimas daugeliui žmonių sukelia didesnį diskomfortą bei skausmą. 

Jei pacientas labai jautrus ar planuojamos ilgesnės bei sudėtingesnės operacijos, naudojamas dalinis paciento prislopinimas (sedaciją). Tai tokia narkozės forma, kai pacientui į veną suleidžiami medikamentai, nuo kurių jis atsipalaiduoja, kartais net ir užmiega, o pačios implanto įsriegimo procedūros dažnai nė neprisimena.

Implanto negalima sriegti į ką tik pašalinto danties vietą

Netiesa. Esant palankiai situacijai, taikoma vienmomentė implantacija. Tai reiškia, jog to paties vizito metu pašalinamas nesveikas dantis, o į jo vietą įsriegiamas implantas. 

Siekiant apsispręsti ar galima taikyti vienmomentę implantaciją, pacientas nuodugniai ištiriamas. Atliekama 3D kompiuterinė tomografija, kuri leidžia pamatyti dantis, žandikaulį bei kitas anatomines struktūras trimatėje erdvėje ir įvertinti esamą paciento situaciją bei tinkamai suplanuoti gydymą.

Jei norite daugiau sužinoti apie šią procedūrą, užsiregistruokite „Šypsenos akademija“ klinikoje nemokamai gydytojo implantologo konsultacijai. 

Praradus visus arba daugumą dantų ir siekiant juos atkurti, reikės tiek implantų, kiek trūksta dantų

Nebūtinai. Šiuolaikinėje odontologijoje galima rasti įvairiausių sprendimų. Tad jei žmogus neteko visų arba didžiosios dalies dantų, yra puiki išeitis – fiksuoti protezai ant implantų. Užtenka vos 4 implantų, kad ant jų būtų galima tvirtinti protezą. Ši metodika suteikia galimybę dantų netekusiems pacientams vėl džiaugtis akinančia šypsena ir užmiršti krentančias bei nepatogias plokšteles. 

Trūkstant kelių gretimų dantų, taip pat nereikia sriegti tiek implantų, kiek yra netekta dantų. Tokiu atveju dažniausiai užtenka dviejų implantų, ant kurių tvirtinamas tiltinis protezas su visais trūkstamais dantimis. 

Tad jei svarstote apie dantų implantaciją, plačiau apie tai galite sužinoti konsultacinio vizito metu. Užsiregistruokite nemokamai gydytojo implantologo konsultacijai klinikoje „Šypsenos akademija“ ir gausite atsakymus į visus kilusius klausimus. 

Registracija

Patogiai ir greitai užsiregistruokite skaitmeniniam dantų būklės tyrimui ir juos atlikęs specialistas jus nukreips NEMOKAMAI implantuojačio gydytojo konsultacijai

Užpildydami užklausos formą jūs sutinkate su svetainės Privatumo politika:

Susipažinau ir sutinku

Call Now Button