Estetiniai mikroprotezai

Estetiniai mikroprotezai, dar kitaip žinomi kaip dantų laminatės, yra skirti sukurti natūralią, estetišką ir ilgaamžišką šypseną.

Tai neskausminga, labiausiai naturalius danties audinius tausojanti procedūra. Dantų laminatės yra plonos iš stiklo keramikos pagamintos plokšteles. Jos yra klijuojamos ant priekino danties paviršiaus specialaus cemento pagalba. Po priklijavimo, pacientas iš karto gali džiaugtis savo nauja šypsena.

Gydymas dantų laminatėmis yra plačiai taikomas estetinėje odontologijoje. Vieni iš dažniausių klinikinių atvejų – tai danties vainiko lūžimas ir danties spalvos pakitimai, kai dantų balinimo priemonės yra neveiksmingos (pvz.: dantims, kurie buvo pažeisti tetraciklinino, arba esant dantų fuorozei). Kitos situacijos, kai pasirenkamas šis gydymo metodas, tai emalio erozijos, pažeidimai (atsiradę dėl mitybos disbalanso), ir abrazija, nusidėvėjimas (atsiradę griežiant ar kalenant dantimis streso metu). Išdygęs netaisyklingos formos ar netaisyklingoje padėtyje dantis, emalio ar dentino defektai (įvykę dantų formavimosi metu), tarpai tarp dantų – tai dar keletas atvejų, kai yra pasirenkamas gydymas laminatėmis. Kai kuriais atvejais dantų audinius atstačius kompozitinemis plombomis, galutinis rezultatas būtų nepakankamas, todėl rekomenduojama restauruoti estetiniais mikroprotezais.

Gydytoja Raminta pasakoja, kad iš anksto suplanavus vizitus, norimą šypseną galima turėti per 1-2 savaites. Konsultacijos metu aptariami paciento lūkesčiai ir galimybės. Įvertinamas funkcijos efektyvumas, sukandimas, šypsenos linija, dantenų tipas, periodonto būklė, dantų spalva ir padėtis dantų lanke, bei žalingi įpročiai, kurie gali lemti gydymo sėkmę. Esant indikacijoms, padaromos 2D arba 3D rentgeno nuotraukos. Šypsenos ir veido simetrijos analizei atliekamos fotografijos, nuimami atspaudai diagnostiniams modeliams. Suplanuojama gydymo eiga ir vizitai.

Antrojo vizito metu yra atliekamas šypsenos pamatavimas. Pagal konsultacijos metu surinktą informaciją gaunami pavaškuoti diagnostiniai modeliai. Pavaškavimas dažniausiai yra atliekamas dantų technikų laboratorijoje. Naujai sumodeliuota šypsena perkeliama tiesiai ant dantų, visiškai jų nepažeidžiant. Tokiu būdu yra  įvertinama būsimų dantų anatomija, lūpų padėtis, jeigu reikia yra atliekamos dantų formos korekcijos, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ir veido bruožus. Galutinės laminatės yra gaminamos pagal pamatavimo metu atliktą individualizaciją.

Trečiasis vizitas skirtas dantų paruošimui laminačių gamybai. Priklausomai nuo individualios situacijos dantys yra minimaliai šlifuojami arba nešlifuojami visai. Parenkama norima dantų spalva. Atliekamas dantų skenavimas intraoraliniu skeneriu arba nuimami atspaudai. Gauti duomenys perduodami į dantų technikų laboratoriją galutinių mikroprotezų gamybai. Jeigu dantis reikia šlifuoti, to paties vizito metu yra pagaminamos laikinosios laminatės.  

Gydytoja Raminta šypsosi, kad pacientas savo naująja šypsena, gali džiaugtis jau ketvirtojo vizito metu. Keramikinės laminatės,  pagamintos dantų technikų laboratorijoje, yra labai plonos – storis siekia nuo 0, 5 mm iki 2 mm. Paskutinio vizito metu jos yra pamatuojamos, pritaikomos ant danties paviršiaus.  Laikinai priklijavus, atliekama pakartotinė šypsenos analizė. Jeigu galutiniai mikroprotezai atitinka visus estetinius kriterijus, jie yra priklijuojami prie dantų paviršiaus specialiu ilgalaikiu cementu.

Keramikinės dantų laminatės yra labai kokybiškos ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Dantys turi būti valomi ir prižiūrimi taip pat kaip ir visi kiti dantys, o apsilankymai pas gydytoją odontologą turėtų būti paskirti tik profilaktiniams patikrinimams kas 6 -12 mėn. profesionaliai burnos higienai ir visos burnos ertmės būklės įvertinimui.

Registracija

Patogiai ir greitai užsiregistruokite pas reikiamą specialistą

Užpildydami užklausos formą jūs sutinkate su svetainės Privatumo politika:

Susipažinau ir sutinku

Call Now Button