PROFESIONALI BURNOS HIGIENA - TAI BŪTINYBĖ

Siekiate turėti sveikus dantis ir gražią šypseną? Prižiūrite savo dantis kruopščiai valydami juos ryte ir vakare bei nepamiršdami panaudoti dantų siūlą, bet ar to tikrai užtenka norint užtikrinti gerą dantų būklę bei burnos higieną? Deja ne. Norint užtikrinti dantų ir dantenų apsaugą nuo galimų ligų, viena svarbiausių profilaktinių priemonių – tai profesionali burnos higiena, kuri yra atliekama odontologiniame kabinete.

Kaip atsiranda dantų akmenys?

Dantų akmenys – tai kalkinės apnašos, kurios ilgainiui kaupiasi ant dantų, dantenų ir netgi ant protezų paviršiaus. Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka, nes dažniausiai visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta. Mineralinės medžiagos, kurios gali susidaryti iš seilių bei maisto likučių, nusėda ant danties bei dantenų paviršiaus ir po truputį ima kietėti. Kietosios apnašos ir yra vadinamieji dantų akmenys, kurie laiku nenuvalyti gali tapti net dantų netekimo priežastimi. Susidarius dantų akmenims dantys tampa gelsvesni, jaučiamas jų šiurkštumas, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas, dantenos pradeda kraujuoti.

Kodėl burnos higienos procedūra yra tokia svarbi?

Susikaupęs minkštas apnašas ir susiformavę akmenys daro didelę žalą dantų ir dantenų sveikatai. Pirmasis pavojaus signalas yra dantenų uždegimas, dar vadinamas gingivitu, jį sukelia apnaše esančios bakterijos. Dantenos parausta, kraujuoja, atsiranda blogas burnos kvapas. Profesionalios burnos higienos metu šios problemos pašalinamos be jokių pasekmių, dantenos vėl būna sveikos ir gražios. Tačiau nesprendžiant šios problemos, uždegimas plinta ir pažeidžia gilesnius audinius, taip gingivitas progresuoja į dar sunkesnę ligą – periodontitą – tai liga, kuri naikina aplink dantis esančius audinius. Ji vystosi lėtai ir neskausmingai, tačiau jos pasekmės gali būti labai baisios – dantų netekimas. Sveiki dantys ir graži šypsena – tai geros sveikatos ir puikios nuotakos požymis, todėl labai svarbu ja rūpintis ne tik kasdienėmis priemonėmis, bet ir profilaktiškai apsilankant pas aukštos kvalifikacijos burnos higienos specialistus „Šypsenos akademija“ klinikoje.

Kaip vyksta profesionali burnos higienos procedūra?

Profesionalios burnos higienos procedūros metu pašalinami virš ir po dantenomis susidarę akmenys, pašalinamas minkštas apnašas, taip pat ir pigmentinis apnašas atsiradęs dėl dažančių maisto produktų, gėrimų ar rūkymo. Dantų paviršiai nupoliruojami naudojant specialią neabrazyvią pastą, kad taptų slidūs ir taip būtų apsunkinamas naujo apnašo prisitvirtinimas prie paviršių. Po procedūros „Šypsenos akademija“ klinikos burnos priežiūros specialistas visada apmoko pacientą, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, individualiai parenka priežiūros priemones, kad kasdienė burnos priežiūra būtų kuo kokybiškesnė ir efektyvesnė. Reguliarus profesionalios higienos atlikimas odontologijos klinikoje du kartus per metus yra rekomenduotinas, tačiau taipogi itin svarbu nepamiršti, kad tik tinkamai prižiūrint dantis galima išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

Apibendrinant galime teigti, kad profesionali burnos higiena iš tiesų yra būtinybė, norint išsaugoti ir ilgai džiaugtis ne tik sveikais dantimis, bet ir sveika visa burnos ertme. „Šypsenos akademija“ klinikos burnos higienos specialistai yra orientuoti ne tik į pacientų išsamios burnos sveikatos būklės ištyrimą, požymių, susijusių su burnos ertmės ligomis diagnozavimą, bet taip pat didelis dėmesys skiriamas ir paciento edukavimui. Taigi norint turėti sveikus dantis ir nebijoti šypsotis, reikia juos nuolat prižiūrėti ir jais rūpintis ne tik namuose, bet ir apsilankant odontologo kabinete. Tad jei pajutote bent vieną iš straipsnyje išvardytų simptomų bylojančių apie besikaupiantį dantų apnašą, gresiančią burnos ertmės ligą, nedelskite ir registruokitės apžiūrai.

Registracija

Patogiai ir greitai užsiregistruokite pas higienistą

Užpildydami užklausos formą jūs sutinkate su svetainės Privatumo politika:

Susipažinau ir sutinku

Call Now Button