Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena atliekama odontologiniame kabinete yra viena svarbiausių profilaktinių priemonių siekiant apsaugoti dantis ir dantenas nuo galimų ligų.

Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka, nes dažniausiai visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta, tada pradeda formuotis dantų akmenys. Dantys tampa gelsvesni, jaučiamas šiurkštumas, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas, dantenos pradeda kraujuoti. Profesionalios burnos higienos procedūros metu pašalinami virš ir po dantenomis susidarę akmenys, pašalinamas minkštas apnašas, taip pat pigmentinis apnašas atsiradęs dėl dažančių maisto produktų, gėrimų, rūkymo. Dantų paviršiai nupoliruojami specialia neabrazyvia pasta, kad taptų slidūs ir taip būtų apsunkinamas naujo apnašo prisitvirtinimas prie paviršių. Po procedūros burnos priežiūros specialistas visada apmoko pacientą, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, individualiai parenka priežiūros priemones, kad kasdienė burnos priežiūra būtų kuo kokybiškesnė.

Higienistė Austėja pasakoja, kodėl profesionalios burnos higienos procedūra tokia svarbi ir kaip susikaupęs minkštas apnašas ir susiformavę akmenys daro didelę žalą dantų ir dantenų sveikatai. Pirmasis pavojaus signalas yra dantenų uždegimas, dar kitaip vadinamas gingivitu. Jį sukelia bakterijos, esančios apnaše. Dantenos parausta, kraujuoja, atsiranda blogas burnos kvapas. Profesionalios burnos higienos metu šios problemos pašalinamos be jokių pasekmių, dantenos grįžta į sveiką būseną. Tačiau nesprendžiant šios problemos, uždegimas plinta ir pažeidžia gilesnius audinius ir gingivitas progresuoja į periodontitą.

Periodontitas – tai liga, kuri pažeidžia aplink dantis esančius audinius. Pagrindiniai požymiai: dantenų nusmukimas, dantų kaklelių apsinuoginimas (dantys vizualiai pailgėja), susiformuoja dantenų kišenės, dantenų kraujavimas, nemalonus kvapas, dantys pradeda klibėti. Tai liga, kuri vystosi lėtai ir neskausmingai, todėl yra labai paplitusi. Dėl šios priežasties yra labai svarbu laiku kreiptis pas specialistus, nes dėl negydomos ligos galima netekti dantų.

Dantenų ligos yra viena iš dažniausių priežasčių įtakojančių suaugusių žmonių dantų kritimą. Visuomenėje susiformavusi klaidinga nuomonė, kad periodontitas yra senelių liga, tačiau nesirūpinantiems dantenų sveikata, dantų netekimas gręsia kiekvienam.

Burnos priežiūros specialistė Austėja nuramina, kad norint turėti sveikus dantis, profilaktiškai burnos higienos procedūrą reikia atlikti tik du kartus per metus. Tačiau gydantis ortodontiškai ar sergant periodonto ligomis šią procedūrą reikėtų atlikti kas 3-4 mėnesius. Taip pat burnos higienos procedūra dažnai būna reikalinga prieš kitas odontologines procedūras, kaip plombavimas, chirurginės operacijos, ortodontinis gydymas, protezavimas. Jeigu yra dantenų uždegimas, kraujavimas, tai apsunkina kokybišką dantų gydymą, todėl aplinkiniai audiniai turi būti sveiki. Burnos higienos metu burnos priežiūros specialistas paruošia burnos ertmę  tolimesniam gydymui, bei įvertinęs burnos būklę rekomenduoja pasikonsultuoti su reikalingais specialistais.

Registracija

Patogiai ir greitai užsiregistruokite pas reikiamą specialistą

Užpildydami užklausos formą jūs sutinkate su svetainės Privatumo politika:

Susipažinau ir sutinku

Call Now Button