Svajonių šypseną turėti gali visi

Priekiniai dantys – tai tarsi namo fasadas, odontologijoje priekiniai dantys vadinami estetine zona. Šioje zonoje esantys dantys lemia šypsenos išvaizdą, o šypsena turėtų būti mūsų kiekvienos dienos palydovas. Tačiau ką daryti jei šypsenos vaizdas mūsų netenkina, jei ji atrodo neestetiškai ir nepatraukliai?

Girdime ir matome aplink daug sėkmės istorijų žmonių, kurie pasitelkę profesionalių odontologų pagalbą susikūrė svajonių šypseną, tačiau nerimaujame, dvejojame ir abejojame ar tai gali pavykti ir mums, juk kiekvieno situacija yra kitokia. Tačiau dvejoti neverta, šiandieninė odontologija turi sprendimą kiekvienam, kad ir kokia bebūtų dantų ir burnos būklė ar situacija. O situacijos gali būti išties įvairios, jas šiame straipsnyje ir aptarsime.

Situacija nr.1: sveiki savi dantys

Tai atvejis, kai žmogus turi visus sveikus ir pilnai funkcionuojančius dantis, tačiau jo netenkina dantų forma ar spalva. Taip, kodėl gi nepasidovanojus sau Holivudinės šypsenos? Ir kam gyventi su problema, jei galima ją išspręsti? Tokiu atveju sprendimai yra keli: estetinis plombavimas, kompozitinės laminatės arba porcelianinės laminatės. 

Atlikus nuodugnius tyrimus ir įsitikinus, kad viskas yra tvarkoje ir dantys išties yra sveiki – tvarkoma estetinė dantų zona. Procedūra yra nesudėtinga: turimi dantys šiek tiek pašiaušiami (šlifuojamas paviršius) ir dengiami plomba ar laminate (kompozitine arba porcelianine).

Žvelgiant iš finansinės pusės, pigiausias sprendimas yra estetinis plombavimas, o brangiausias porcelianinės laminatės. Tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į ilgaamžiškumą bei vertę, porcelianinė laminatė gali tarnauti tikrai labai ilgai, jai suteikiama net dešimties metų garantija, žmogus su ja gali išbūti ir visą savo gyvenimą. Kadangi laminatės ir buvo sukurtos tam, kad apsaugoti dantį nuo gedimų bei pažeidimų, taigi dantis po ja negenda ir yra atsparus įvairiems mechaniniams pažeidimams.

Porcelianinės laminatės paviršius yra itin tvirtas, net pasitelkus odontologinį instrumentą ir brėžiant per laminatės paviršių šis išlieka visiškai nepažeistas. Ir iš principo, sunku neakcentuoti, kad porcelianinės laminatės atrodo tiesiog tobulai! Tuo tarpu plomba ar kompozitinė laminatė turi savybę traukti į save dažus, tad pasipuošus tokia šypsena, reikia labai saugotis kavos, vyno ir kitų dažančių medžiagų vartojimo.

Turint savus, sveikus dantis svajonių šypsenai susikurti gali užtekti vos trijų vizitų. Taip, vos trys vizitai ir galite plačiai šypsotis bei tyliai sau kartoti „man pavyko“.

Situacija nr. 2: savi, funkcionuojantys, bet problematiški dantys

Šiai situacijai priklauso pacientai, turintys savus ir funkcionuojančius dantis, kurie slepia tam tikras problemas, pavyzdžiui nesveiki dantų kanalai, stiprus dantų nudilimas ar jau esamas protezavimas estetinėje dantų zonoje.

Tokiu atveju šiai zonai sutvarkyti naudojama ne estetinis plombavimas ar laminatės, o estetiniai vainikėliai (cirkonio ar cirkonio keramikos), kurių dėka galima išgauti lygiai taip pat estetiškai patrauklų vaizdą kaip ir porceliano laminatėmis.

O galutiniame rezultate suprotezavus su keraminiais vainikėliais „plika akimi“ net neatskirsi ar tai porcelianinė laminatė ar keramikinis vainikėlis.

Estetinis plombavimas

Situacija nr.3: labai problematiška estetinės zonos dantų situacija

Šiam atvejui priskiriami pacientai, kurie estetinės zonos srityje turi dar daugiau ir rimtesnių problemų, tokių kaip stiprus danties šaknų pažeidimas, kurio nebeįmanoma pergydyti ar visiškai prarastas dantis.

Šioje situacijoje į komandą įsitraukia ir gydytojas periodontologas bei gydytojas implantologas, kadangi reikia suformuoti dantenas ir kaulinį audinį, sriegti implantą ar kelis, gali būti pasitelkiamos atitinkamos atramos bei dedami prisukami vainikėliai ant implantų.

Be abejo šis procesas yra ilgesnis, sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau komandos narių, tačiau finale, baigus gydymą taip pat „plika akimi“ neatskirsi ar šypsena koreguota pasitelkus laminates, ar estetinius vainikėlius, ar implantus. Šypsena bus nepriekaištinga, o jūs jausitės tarsi su savais dantimis, tad šį kelią eiti vis vien verta ir netgi labai.

Situacija nr.4: stipriai pažeisti dantys ar jų visai nėra

Kai žmogus apskritai turi labai mažai dantų ar jie yra stipriai pažeisti parodontozės ir išlikusių išgelbėti yra nebeįmanoma, lygiai tokį patį gražų estetinį vaizdą, kaip ir kitais, prieš tai aptartais atvejais, galima išgauti naudojant ALL-ON-4 metodiką.

Trumpai tariant, tai metodika kai sriegiami keturi arba šeši implantai (priklauso nuo situacijos) ir dedama visa vainikėlių pasaga. Vainikėliai gali būti labai įvairūs, nuo metalinių, plastikinių iki cirkonio keramikos. 

Rezultate šypsena išties stulbinanti ir iš pažiūros neįmanoma būtų identifikuoti koks protezavimo būdas buvo panaudotas.

Dantų implantacija
DANTŲ TIESINIMAS KAPOMIS

Situacija nr. 5: ortodontinės problemos

Ši situacija, tarsi apibendrina ir susijungia su kitais atvejais bei gali pasitarnauti kaip pagalbinis įrankis prieš estetinės zonos tvarkymo procedūras. Čia kalbama apie pacientus, kurie turi nuosavus dantis, bet jų išsidėstymas ir padėtis nėra tinkama estetiniams sprendimams.

Kai dantys yra per daug „išsiskleidę“ ar neteisingai pasisukę, galima ir netgi dažnai tiesiog būtina į pagalbą pasitelkti ortodontiją, nes visa ko pradžia ir pagrindas yra sudėlioti dantis į teisingas vietas bei pozicijas, ir tik tada imtis estetinių sprendimų.

Ortodontija daug kam kelia baimių dėl savo naudojamų medžiagų. Anksčiau buvo paprastos plokštelės, kurias vėliau pakeitė breketai, o šiai dienai galime pasiūlyti ortodontines peršviečiamas kabes, kurios žmogui praktiškai nebekelia jokio diskomforto, yra skaidrios ir minimaliai pastebimos, taip pat jos labai efektyvios ir rezultatyvios.

Taigi svajonių šypseną gali turėti kiekvienas, kokia bebūtų jo situacija, sprendimas YRA ir viskas yra ĮMANOMA. Priklauso tik tai kokios bus pasirinktos priemonės, kiek laiko truks gydymas ir kokia gydytojų komanda bus reikalinga spręsti situacijai.

Visa ko pradžia – nuodugnūs tyrimai

Prieš tvarkant estetinę zoną vien tik apžiūros neužtenka, dažnu atveju reikia net ne tik nuodugnių tyrimų, bet ir skirtingų specialistų nuomonės. „Šypsenos akademija“ klinikos stiprybė – visi specialistai po vienu stogu.

Tad jau pirmojo vizito metu atlikus išsamius tyrimus, tokius kaip kaulo audinio vertinimas, dantenų stovis, dantų bei jų šaknų būklės vertinimas ir pan. Sprendimus dėl gydymo priima profesionali gydytojų komanda, o apžvelgti ir aptarti nuodugnūs tyrimų rezultatai „atveda“ pacientą pas tinkamą koordinuojantį specialistą, atsižvelgiant į problematiką ir individualią paciento situaciją.