Dantenų plastika ir dantenų korekcija, kuo tai svarbu estetikai?

Dantų estetika šiandien yra labai populiari tema. Šiuolaikinė odontologija sparčiai pažengusi į priekį, tad ir pasiūla pavienių procedūrų ar paslaugų yra labai plati.

Viena tokių paslaugų yra dantenų plastika, apie kurią šiame straipsnyje aptarsime detaliau, tačiau svarbu pabrėžti, kad vis dėl to svarbiausia yra kompleksiniai sprendimai, nes dantų estetika priklauso ne vien nuo sveikų dantų ar dantenų.

Dantenų būklės įtaka estetiniam burnos vaizdui

Estetiškai netvarkingą ar nepatrauklią dantenų būklę gali lemti daugybė veiksnių: dantenų asimetrija, nepilnai išdygę dantys, vizualiai trumpi dantų vainikai, dantenų išvešėjimas, dantenų atsitraukimas (recesijos) – visa tai ir sukuria netvarkingos šypsenos vaizdą.

Žvelgdami veidrodyje į savo šypseną žmonės dažnai nesusimąsto ir nesupranta, kad jų matomas vaizdas jiems yra nepatrauklus būtent dėl dantenų būklės.

Tyrimai ir diagnostika

Visas minėtas dantenų būkles nesudėtingai galima koreguoti dantenų plastikos procedūromis, tiek minimalia dantenų korekcija, tiek sudėtinga dantenų priauginimo procedūra arba priešingai – eliminuojant dantenų perteklių. Kartais norint pasiekti geriausių rezultatų yra reikalinga ir osteoplastika, t.y. minimalios kaulinio audinio korekcijos.

Derinant dantenų korekcijos ir dantų defektų atstatymo (plombavimo, protezavimo) procedūras galima išgauti ilgalaikį estetinį ir funkciškai optimalų kerinčios šypsenos rezultatą. Svarbu pabrėžti, kad estetinė dantų plastika yra chirurginė procedūra, kuri atliekama ne tik norint pagerinti burnos vaizdą, bet ir siekiant apsaugoti dantis nuo didesnių pažeidimų, taip pat dažnu atveju – tam kad pašalinti paciento jaučiamą skausmą ar dantų jautrumą. Šios procedūros metu suformuojama graži ir taisyklinga dantenų linija.

Dantenų plastika – kas tai?

Dažniausiai minkštųjų audinių plastika atliekama siekiant atkurti prarastą estetinį vaizdą. Dantenų plastika apima dantenų priauginimą ir danties prailginimo procedūras.

Dantenų priauginimas – ši procedūra taikoma tada, kai dantų kakleliai ar šaknys yra apnuoginti. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą ir jos metu gali būti naudojami šalia esantys arba gomurio audiniai, dirbtiniai audinių pakaitalai.

Klinikinis danties vainikėlio prailginimas – procedūra, kurios metu taikoma vietinė nejautra, apnuoginama danties šaknis ir keičiama kaulo apimtis apie ją. Taip pakeičiamas dantenų kontūras – danties vainikėlis apgaubia daugiau sveikų danties audinių ir dantenoms suteikiama natūrali forma.

Daugeliui žmonių chirurginės procedūros siejasi su nemaloniais pojūčiais ir skausmu. Tačiau dėl beskausmio ir profesionalaus kvalifikuotų specialistų darbo bei pooperacinio skausmo malšinimo medikamentais, šios procedūros tampa beveik neskausmingos.

Dantenų korekcija padeda dantims harmoningai derėti su dantenomis, o dantų ir dantenų harmonija – tai estetiškai tvarkingos burnos išvaizdos pagrindas.

Estetikos atkūrimas pagal planą

Gyvenimo tempas išties intensyvus, todėl dažną mūsų išmuša iš vėžių neplanuoti ar atsitiktiniai įvykiai, kuriems tenka skirti nenumatytų išlaidų, tiek finansinių, tiek laiko. Tad vizitus pas gydytoją odontologą dažnai atidėliojame, nes tai sutrikdo įprastą mūsų dienotvarkę. 

dantu plastika ir estetika

Bet tik ne „Šypsenos akademija“ klinikoje – čia mes prisitaikome prie jūsų dienotvarkės, o ne jūs. Todėl visada stengiamės, kad viskas vyktų tiksliai pagal planą. O kaip tinkamai susidėlioti planą? Pirmiausia – tyrimai, jie atliekami jau pirmojo vizito metu.

Nuodugniai ištyrus paciento dantų, dantenų bei bendrą burnos būklę „Šypsenos akademija“ klinikos specialistai parengia net kelis gydymo planų variantus, kuriuos iki smulkmenų aptaria ir suderina su pacientu. Tik tada kai pasirenkamas norimas gydymo kelias, sudėliojama aiški gydymo eiga ir finansai.

 

Taigi, vos vienas apsilankymas ir jūs jau turite sau palankų estetikos atkūrimo planą. Tad nedvejokite, registruokitės ir susikurkite sau asmeniškai palankiausias sąlygas susigrąžinti estetinį šypsenos vaizdą.

Žymos: