Dantų skausmas – tai vienas iš pačių nemaloniausių pojūčių, sekinantis ir trukdantis žmogui užsiimti įprasta veikla, nes sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą.
Skausmas – tai organizmo atsakomoji reakcija į tam tikrus provokuojančius dirgiklius. Kartais atsiradęs danties skausmas gali praeiti savaime arba būti nepastovus, tačiau ne visais atvejais tai yra geras ženklas.
Ignoruojant simptomus ir laiku nesikreipiant pagalbos galima susilaukti ir itin rimtų komplikacijų. Tad norime Jums pateikti dažniausias dantų skausmo atsiradimo priežastis, į kurias tikrai nevertėtų numoti ranka, o kuo skubiau kreiptis pagalbos pas specialistą – gydytoją odontologą.
1. Pažeistas danties nervas (pulpitas)
Danties nervo uždegimas, dar kitaip vadinamas pulpitas, atsiranda tada, kai dantį stipriai pažeidžia ėduonis. Taip bakterijos patenka į danties nervą, sukeldamos uždegimą ir tada žmogus pradeda jausti danties skausmą. Tipinis pulpito skausmas yra šaudančio pobūdžio, intensyvesnis nakties metu, o nuskausminamieji vaistai kartais net nepadeda.
2. Dantų ėduonis
Kai dantis yra pažeistas ėduonies, jis gali jautriau reaguoti į saldų ar šaltą maistą bei gėrimus. Tada pajaučiamas momentinis danties skausmas, kuris greitai ir praeina. Tačiau šis skausmas – tai įspėjimas, kad jūsų dantys yra pažeisti ėduonies ir jums reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą, kol ėduonis neprogresavo.
3. Dantenų uždegimas (periodontitas)
Periodontitas – tai dantenų uždegiminė liga, kurią sukelia bakterijos esančios apnašose. Ši liga yra labai klastinga, nes susidaro dažniausiai be skausmo ir toliau „tyliai“ progresuoja.
Skausmas dažniausiai atsiranda tik ligai paūmėjus, jį įtakoja uždegimas, esantis dantenose ar atsiradus dantų paslankumui dėl paveikto aplink juos esančio kaulo.
4. Danties įskilimas
Įskilus danties audiniams gali būti jaučiamas skausmas kramtymo metu, taip pat dantis tampa jautresnis saldžiam arba šaltam maistui bei gėrimams.
Toks skausmas gali praeiti savaime, tačiau ignoruoti jo nevalia – būtina kreiptis į gydytoją odontologą, ne tik dėl galimybės skausmui atsinaujinti ir pasikartoti, bet ir dėl rimtesnių pasekmių, kurias gali sukelti skilęs dantis.
5. Protinių dantų dygimas
Prasidėjus protinių dantų dygimui gali atsirasti skausmų galinėje žandikaulių dalyje. Dygstant protiniams dantims gali patinti jų srityje esančios dantenos. Skausmas būna itin intensyvus tuo atveju, jei dantys ne pilnai išdygsta arba dygdami remiasi į gretimus dantis.
Jeigu jus kankina nepraeinantis skausmas galinėje žandikaulių srityje, jaučiate dantenų patinimą ir jautrumą – nieko nelaukite ir pasikonsultuokite su chirurgu dėl galimų sprendimo variantų, nes protinių dantų dygimas neretai nėra labai sklandus ir neapsieinama be chirurgo įsikišimo, tad geriau nedelsti.
Neleiskite, kad skausmas jus alintų, „Šypsenos akademija“ klinikoje visada rasime tinkamą, greitą ir efektyvų sprendimą.
6. Danties pūlinys
Danties pūlinys atsiranda tuomet kai bakterijos dėl nerve esančio įsisenėjusio uždegimo ar danties skilimo nukeliauja į šaknies viršūnę ir aplinkinius audinius.
Tada susidaro pūlinys, atsiranda nemalonus pulsuojantis skausmas, dantis atrodo tarsi „iškeltas“, gali net pakilti temperatūra. Tokį dantį reikia kuo skubiau gydyti.
7. Dantų griežimas
Dantų griežimas (bruksizmas) – tai patologija, kuri dažniausiai pasireiškia žmogui miegant. Jei atsikėlus ryte jaučiate diskomfortą sukandant dantis, apatinio žandikaulio sąnario skausmą, sustingimą ar veido raumenų, kaklo įsitempimą bei nuovargį – labai tikėtina, kad miegant griežiate dantimis. Tai kas iš pradžių gali pasirodyti „nerimta“ problema – ateityje gali turėti labai rimtų pasekmių, tokių kaip ankstyvas dantų nudilimas, sąnario ir raumenų problemos ir pan. Tad nedelskite ir kreipkitės pagalbos. Kuo anksčiau bus išspręstos jūsų dantų problemos, tuo mažesnės bus neigiamos pasekmės ir geresnė gyvenimo kokybė.
Visas dantų problemas, susijusias su dantų skausmu ir ne tik, lengvai ir be streso galite išspręsti kartu su „Šypsenos akademija“ klinikoje dirbančiais specialistais. Nekentėkite skausmo – raskime sprendimą drauge