ALL-ON-4® METODIKA

Išimami pilni protezai sukelia nemažai nepatogumų, nešiojant per ilgai – keliamas pavojus gretimiems dantims ir aplinkiniams burnos audiniams.

 

Išimamus plokštelinius protezus tenka priprasti dėvėti, nes protezas yra svetimkūnis, neįprastas, nervinių galūnių ir burnos gleivinės dirgiklis. Dėl to gali padidėti seilėtekis, pablogėti kalba, kramtymas, rijimas, taip pat galimas pykinimas. Priešingai – ALL-ON-4® (liet. Visi ant keturių) metodika.

ALL-ON-4® paskirtis

Unikali „All-on-4“ gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi išimamieji protezai. Taikant šią metodiką vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti naudojami tik 4 implantai .

All-on-4“ metodas iš esmės keičia visą gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina sąnaudas. Šis būdas taip pat leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.

ALL-ON-4 protezavimas

ALL-ON-4® procesas

Taikant „All-on-4“ metodiką ant implantų fiksuojamas neišimamas dantų protezas, kuris yra stabilus, nejuda kramtant, kalbant ar juokiantis, kaip gali nutikti plokštelei. Protezai ant implantų visiškai atkuria kramtymo funkciją, kuri prilygsta valgymui esant natūraliems dantims.

Pirmasis etapas – nuodugnu ištyrimas ir konsultacija. Konsultacijos metu ne tik aptariame galimybes ir paciento lūkesčius, bet ir atliekame reikiamus tyrimus, sudarome gydymo planą, vizitų grafiką ir finansinę sąmatą, kuri priklauso nuo paciento galimybių, poreikių ir pasirinkimo variantų. „Šypsenos akademija“ klinikoje taikome lanksčius mokėjimo būdus, atsižvelgiant į kiekvieno paciento situaciją individualiai. Mes siekiame visapusiško pacientų komforto, taip pat ir finansine prasme.

Antrasis etapas – dantų šalinimas ir implantacija. Pašalinami nepagydomi dantys ir jų šaknys, tada atliekama implantacija. Dėl inovatyvių sprendimų užtikrinama minimali chirurginė intervencija bei optimalus procedūrų laikas, taip pat – nesudėtingas gijimo laikotarpis.

Trečias etapas – siūlų išėmimas. Praėjus maždaug 7 – 10 dienų po implantacijos, pacientas privalo atvykti į „Šypsenos akademija“ kliniką siūlų išėmimo procedūrai atlikti ir pritvirtinti laikiną protezą. Ši procedūra yra nesudėtinga ir visiškai neskausminga.

Paskutinis etapas – nuolatinis protezavimas. Pasibaigus gijimo laikotarpiui (dažniausiai jis trunka apie 6 mėn.) tvirtinami nuolatiniai dantys. Jie gaminami iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos bei skiriasi tam tikromis savybėmis.

ALL-ON-4® protezo tipai:

Laikinas ALL-ON-4® protezas

Laikinas protezas, kuris būna uždedamas per 24 valandas po implantacijos puikiai tinka tol, kol implantai stabiliai prigyja, tačiau praėjus gleivinės patinimui ir pasėdus dantenoms – laikiną protezą būtina keisti nuolatiniu. Patariama tai daryti praėjus 6 mėnesiams po implantacijos. Laikinas protezas savo spalva ir forma atrodo visiškai natūraliai, tačiau nėra toks atsparus krūviui kaip pastovus, todėl turi didesnę galimybę skilimams ar lūžiams, taip pat gali atsirasti protezo porėtumas ar pakisti spalva. Tačiau tai yra laikinas variantas, skirtas tik gijimo laikotarpiui.

Protezas su metalo karkasu ir akriliniais dantimis

Šis protezas yra tvirtas, jo pagrindą sudaro tvirtas metalinis (kobalto) karkasas, kurio nesimato, o dantys yra akriliniai. Lyginant su laikinu protezu, tai ženkliai patobulintas variantas, jis gaminamas etapiškai laboratorijoje.

Akriliniai dantys atrodo ypatingai estetiškai ir tvarkingai, tačiau jie linkę šiek tiek greičiau nusidėvėti, toks protezas vidutiniškai tarnauja apie 5-8 metus, po to akriliniai dantys turi būti atnaujinami ar pakeičiami, nors šio tipo protezas turi didesnę lūžių tikimybę, bet privalumas, kad yra lengvai taisomi.

Taip pat šio protezo kaina yra mažesnė ir kainos ir kokybės santykis yra tiesiog puikus. Dar verta paminėti, jog šiuos protezus reikėtų atidžiai prižiūrėti, nes jie linkę šiek tiek labiau rinkti apnašas, dėl to gali keisti spalvą, prarasti paviršiaus blizgesį (ypač rūkant).

Protezas su metalo karkasu ir akriliniais dantimis

Protezas su titano baru ir garnitūriniais dantimis

Protezas gaminamas padengiant titaninį (itin gerai biologiškai žmogaus organizmo priimamą metalą) karkasą keramikos sluoksniu, kurio spalva atitinka natūralių dantų spalvą, todėl estetiškai atrodo labai gerai ir sukuria natūralių dantų atvaizdą. Tai ilgaamžis dantų protezas, kuris nenusidėvi, kartais, nesaugant pasitaiko jo apdailos lūžių. Šio protezo pataisos yra šiek tiek sudėtingesnės nei akrilinių dantų. Įvertinus savo finansines galimybes tai puikus pasirinkimas, nes kainos ir kokybės santykis yra išties įspūdingas. Šis variantas yra kiek pigesnis už cirkonio keramikos protezą.

Protezas su cirkonio ir keramikos apdaila

Cirkonio keramikos protezas yra labai estetiškas ir tvirtas, jis gaminamas iš cirkonio oksido. Cirkonio keramikos protezas puikiai tinka pacientams, siekiantiems estetiško, ilgaamžio vaizdo ir tvirtos konstrukcijos. Būtent cirkonio keramikos protezas – tai geriausia estetikos ir tvirtumo kombinacija. Padengtas keramika protezas yra blizgus ir atrodo itin natūraliai, o svarbiausia minimaliai renka apnašas ir nekeičia spalvos. Dar vienas pabrėžtinas šio protezo privalumas – tai kad jis yra bioinertiškas ir nesukelia alergijos. Lyginant su kitais protezų variantais šis yra brangesnis, tačiau „Šypsenos akademija“ klinikos lanksti politika finansiniais klausimais, tad pacientas gali ir nepajusti stipraus finansinio skirtumo.

Dantų implantacija

Procedūros eiga

Paprastai tariant, procedūra atliekama įstačius implantus ir fiksuojant ant jų protezą. Du dantų implantai fiksuojami priekinių dantų grupės srityje, kur paprastai kaulo kiekis implantuoti yra pakankamas.

Kiti du implantai (didesni) tam tikru kampu žandikaulio atžvilgiu yra įsriegiami šoninių dantų grupės srityje, o tai suteikia tvirtesnį pagrindą dantų tiltui ir leidžia implantui gerai suaugti su žandikaulio kaulu. Todėl keturi implantai lengvai išlaiko visą tiltą. Tokia procedūra garantuoja minimalų pooperacinį skausmą ir diskomfortą pacientui.

Vienareikšmiškai, unikali „All-on-4“ gydymo metodika yra vienas geriausių pasirinkimų sprendžiant pacientų praradusių daugumą ar visus dantis problemas.

„Šypsenos akademija“ klinikoje protezų pasiūla plati, tad pacientai atsižvelgdami į savo poreikius, situaciją ir galimybes su gydytojo odontologo pagalba ir išvadomis, turi visas priemones išsirinkti jiems patį tinkamiausią variantą, patenkinantį visus jo lūkesčius.

Žymos: