Parodontoze sergančių pacientų implantacija

Parodontozė yra iš tiesų labai rimta liga su skausmingomis pasekmėmis. Tačiau tai nėra nuosprendis, kad žmogus sergantis parodontoze negali turėti gražios ir sveikos šypsenos.

Taip pat tai nereiškia, kad žmogus yra pasmerktas neturėti savų dantų ir visą gyvenimą nešioti plokštelę. Nors interneto platybėse sklando daugybė mitų nuteikiančių negatyviai ir atimančių viltį šypsotis, tačiau efektyvus parodontozės gydymo būdas išties egzistuoja – tai implantacija.

Dantų implantacija

Parodontozė – ką verta žinoti

Parodontozė – tai genetiškai paveldima pariodonto raiščio patologija. Šios ligos pasekmė gali būti visiškas dantų praradimas. Sergant parodontoze kramtyti kietesnį maistą tampa vis sunkiau, dantenos ima kraujuoti, taip pat gali varginti nemalonus burnos kvapas. Ligai paūmėjus dantenos ima atsitraukti nuo dantų, apnuogindamos danties kaklelį, pradeda nykti ir žandikaulio kaulas.

Dantys netenka stabilumo, pradeda klibėti ir galiausiai gali visiškai iškristi. Tad delsti tikrai neverta, jei dantis pradeda klibėti reikia kuo skubiau kreiptis pagalbos į gydytoją periodontologą, kadangi dantų paslankumas lemia greitą kaulo nykimą, o tai tik apsunkina gydymą.

Parodontozė ir implantai

Nors parodontozė yra viena pagrindinių dantų praradimo priežasčių ir galvoti apie šios ligos pasekmes tikrai nesinori, vis tik ji neretai apipinama ir ne visai pagrįstais įsitikinimais. Vienas jų – pacientams sergantiems parodontoze implantavimas netinka. 

Anaip tol, būtent dantų implantacija gali atkurti prarastus dantis. Svarbu laiku pašalinti pasmerktus iškritimui dantis, siekiant išsaugoti kuo daugiau sveiko žandikaulio kaulo, nes kol kaulo dar yra pakankamai, dantų implantacijos prognozės yra palankesnės.

Kai kaulo netenkama, prieš dantų implantaciją reikia atlikti kaulo priauginimą, tad norint visa to išvengti gydymą reikia pradėti kuo greičiau ir tik pas tinkamą specialistą – implantuojantį periodontologą.

Dantų implantacija

Aiškaus ir tikslaus gydymo plano svarba

Pacientų, kurių dantenos kraujuoja, yra jautrios ir imamas jausti dantų paslankumas, gydymo planą koordinuoti privalo implantuojantis periodontologas. Žinoma, šių pacientų gydymo planas formuojamas kiek kitaip nei šios ligos neturintiems pacientams. Lėtiniu periodontitu sergantiems pacientams pradžioje turi būti įvertinama kiekvieno danties prognozė, tada atliekamas aktyvus gydymas ir stabilizuojama periodonto būklė. Pasiekus stabilią būklę pagal indikacijas gali būti planuojama implantacija ir atliekamas protezavimas fiksuotais dantų protezais. Svarbu paminėti, kad lėtiniu periodontitu sergantiems pacientams reikalinga nuolatinė priežiūra – periodiškai taikomas palaikomasis gydymas. 

Implantuojantis gydytojas

Nors kelias iki gražios šypsenos gali būti kiek ilgesnis ir sunkesnis sergant parodontoze, tačiau svarbiausia, kad jis yra ir jis veiksmingas. Esminis dalykas yra tinkamai pasirinkti kliniką, kurioje dirbtų tinkamas specialistas – implantuojantis periodontologas.

„Šypsenos akademija“ klinikoje parodontoze sergančių pacientų gydymas yra itin sklandus, tam turime visas reikiamas priemones ir ne tik profesionalų implantuojantį periodontologą, bet ir visą specialistų komandą „po vienu stogu“. Jau pirmojo vizito metu pacientams atliekami nuodugnūs tyrimai, įvertinama situacija ir sudėliojami gydymo planai, kurie aptariami su pacientu ir parenkamas palankiausias gydymo variantas, ko pasekoje galima tiksliai ir aiškiai pateikti visą gydymo eigą bei aptarti taip visiems aktualią finansinę dalį. Iš pirmo žvilgsnio parodontoze sergantiems pacientams gydymo kelias gali pasirodyti ilgesnis ir sudėtingesnis, bet čia svarbiausia nuoseklumas ir profesionalumas. Nepaisant visų mitų, mes patikiname – Jūs galite turėti svajonių šypseną – registruokitės.

Žymos: