Ortognatinis ir ortodontinis gydymas. Kas juos sieja?

Kas sudaro ortognatinį gydymą?

Ortognatinį gydymą sudaro trys dalys – paruošiamasis ir baigiamasis ortodontinis gydymas bei chirurginė dalis. Ortognatiniu gydymu siekama ištaisyti netaisyklingą žandikaulių padėtį arba nepakankamai išsivysčiusį vieną ar abu žandikaulius.

Kokia yra ortodontinio gydymo rolė ortognatinio gydymo metu?

Ortognatinio gydymo metu būtinas ortodontinis paruošiamasis gydymas prieš ir baigiamasis gydymas po žandikaulių chirurginio gydymo. Ortodontinis paruošiamasis gydymas – tai dantų tiesinimas nešiojant dantų breketus arba dantų tiesinimo kapas iki žandikaulių padėties korekcijos, baigiamasis – po, o chirurginis gydymas – vieno arba abiejų žandikaulių operacija, kurios metu žandikauliams suteikiama nauja ir taisyklinga padėtis. Ortodontinis gydymas itin svarbi ortognatinio gydymo dalis ir be šio gydymo žandikaulių korekcija negali įvykti.

Kokia yra ortognatinio gydymo reikšmė?

Ortognatinis gydymas atstato prarastą funkciją bei išsprendžia veido estetines problemas, kurios dažnu atveju yra susijusios su netinkama vieno arba abiejų žandikaulių padėtimi bei forma. Taikant 3D (trimatį) veido planavimą galima milimetrų tikslumu suplanuoti būsimą naują žandikaulių padėtį bei matyti preliminarius veido pokyčius bei gydymo rezultatus dar prieš pradedant ortognatinį gydymą. Viso gydymo trukmė siekia apie 2-3 metus, o gydymas gali būti taikomas asmenims nuo 18 metų. Tačiau svarbu paminėti, kad ortodontinis paruošiamasis gydymas gali būti pradėtas ir anksčiau, dar nesulaukus 18 metų.

 

pagrindinis pav.
Roko nuotrauka

Dažniausi pacientų užduodami klausimai ortognatinio gydymo tema

Ortognatija  – visuomenėje ne itin plačiai žinoma sąvoka, tad neretai sulaukiame įvairiausių klausimų šia tema. Norėdami savo pacientams suteikti daugiau informacijos apie šį kompleksinį gydymą, paprašėme mūsų veido ir žandikaulių chirurgo Roko Linkevičiaus atsakyti į keletą iš dažniausiai užduodamų klausimų jo specializacijos tema.

Ar galimas ortognatinis gydymas nešiojant dantų tiesinimo kapas?

Gydymas galimas, tačiau reikalingas individualus situacijos įvertinimas. Kitu atveju – rekomenduojamas ortognatinis gydymas nešiojant dantų breketus.

Ar galima pagerinti sąkandį atliekant tik ortodontinį gydymą, nors yra rekomenduojamas ortognatinis gydymas?

Taip, galima. Tik būtina pažymėti, kad ortodontinis gydymas abiem atvejais skiriasi.

Ar galimas ortognatinis gydymas be jokio ortodontinio gydymo?

Galimas, bet labai retais, praktikoje beveik nepasitaikančiais atvejais.

Kada vertėtų pagalvoti apie ortognatinį gydymą?

Jeigu susiduriate su funkcinėmis (kramtymo ir kt.) ar estetinėmis (žandikaulių dydžio, formos) problemomis, vertėtų konsultuotis su veido ir žandikaulių chirurgu.

Kaip žinoti, man reikalinga vieno ar abiejų žandikaulių operacija?

Situacija įvertinama atlikus reikiamus tyrimus pagal ortognatinį protokolą (žandikaulių kompiuterinė tomografija, šoninė cefalograma, veido bei burnos nuotraukos, dantų diagnostiniai modeliai) ir pacientui viskas paaiškinama pirminės konsultacijos metu.

Ortognatinis gydymas „Šypsenos akademijoje“

„Šypsenos akademijoje“ teikiamos visos ortognatinio gydymo paslaugos. Patyrę gydytojai ortodontai padės Jums pasiruošti operacijai, o veido ir žandikaulių chirurgas Rokas Linkevičius padės pasiekti geriausią galutinį žandikaulio korekcijos rezultatą.

Jeigu manote, kad Jums gali būti reikalingas ortognatinis gydymas, kviečiame nedelsti ir registruotis gydytojo konsultacijai. Daugiau informacijos apie ortognatinį gydymą ir registracijos formą rasite čia.