Siekiant maksimaliai sutrumpinti dantų implantacijos laiką, siūloma vienmomentė dantų implantacija – vienas iš pažangiausių gydymo metodų, kurį pasitelkus, dvi chirurgines procedūras, dantų šalinimą ir implantaciją, galima atlikti vos vieno vizito metu.
Vienmomentė implantacija yra minimaliai invazyvi procedūra, nes dažniausiai jos metu neatliekami pjūviai dantenose. Pasitelkus šį metodą sumažėja chirurginių procedūrų kiekis, išvengiama nemalonių pooperacinių reiškinių ir taupomas pacientų laikas.
Šis metodas yra puiki išeitis nepataisomai sugedus vienam ar keliems dantims, patyrus dantų traumas. Implantas įsriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą, todėl maksimaliai sumažinamas gijimo laikas – nuolatinis protezas dažniausiai fiksuojamas jau po 2 – 3 mėnesių. Esant poreikiui iš karto po procedūros galima fiksuoti ant danties implanto laikiną danties vainikėlį, todėl nereikia baimintis dėl neestetiško vaizdo po dantų implantacijos. Tai ypatingai aktualu netekus danties priekinėje dantų zonoje.
Patyrė traumą ar neteko danties priekinėje dantų zonoje.
Turi stipriai pažeistus dantis priekinėje dantų zonoje.
Siekia pažeistus dantis atkurti kuo skubiau ir maksimaliai sutrumpinti gijimo laikotarpį po dantų implantacijos.
Vienmomentė dantų implantacija daugeliu atvejų yra galima, tačiau yra nerekomenduojama ar negalima, jeigu:
Aplink dantį yra pažeisti aplinkiniai audiniai.
Kilęs žandikaulio audinių uždegimas.
Nepakanka žandikaulio audinių tankio.
Aplinkinių dantų būklė yra kritinė.
Dantų implantacijos galimybes kiekvieno paciento individualiai situacijai geriausiai įvertins, implantuojantis gydytojas odontologas, konsultacijos dėl dantų implantacijos metu.
Danties netekimas nėra tik estetinė problema. Ilgiau delsiant tai gali sukelti ir kitas su sveikata susijusias problemas:
Paveikiama kramtymo funkcija.
Gali atsirasti kalbos defektai, pavyzdžiui šveplavimas.
Pradeda nykti žandikaulio kaulas, todėl vėliau nusprendus atlikti dantų implantaciją gali reikėti kaulo priauginimo procedūros – augmentacijos.
Daromas poveikis aplinkiniams dantims bei natūraliam sąkandžiui – ilgainiui šalia esantys dantys ima keisti krypti, bandydami užpildyti susidariusią ertmę.
Prastėja žmogaus psichologinė savijauta, formuojasi nepasitikėjimas savimi.
Pirmiausia atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas ir suteikiama implantuojančio gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu įvertinama bendra paciento burnos būklė, išklausomi paciento lūkesčiai ir galimybės.
Pateikiamas vizitų planas, gydymo eiga, trukmė. Apskaičiuojama, kiek tiksliai kainuos visas gydymas.
Vieno vizito metu išraunamas dantis ir iš karto į jo šaknų vietą įsriegiamas implantas. Tai greita ir neskausminga procedūra, atliekama su vietine nejautra (galima sedacija). Esant poreikiui, to paties vizito metu ant implanto uždedamas laikinas danties vainikėlis.
Po 2 – 3 mėnesių, prigijus implantui, pritvirtinamas nuolatinis danties vainikėlis.
Atsako Aidas Ligutis vyr. implantuojantis gydytojas odontologas.
Kiekvieną atvejį vertiname individualiai ir prisitaikome prie paciento finansinių galimybių. Tam tikslui taikoma itin lanksti atsiskaitymo už paslaugas sistema. Neatidėliokite gydymo dėl finansų, užtikriname – kartu visada atrandame kompromisą.
Šis metodas yra puiki išeitis nepataisomai sugedus vienam ar keliems dantims, patyrus dantų traumas, netekus danties priekinėje dantų zonoje, siekiant pažeistus dantis atkurti kuo skubiau ir maksimaliai sutrumpinti gijimo laikotarpį po dantų implantacijos.
Vienmomentė dantų implantacija daugeliu atvejų yra galima, tačiau yra nerekomenduojama ar negalima, jeigu aplink dantį yra pažeisti aplinkiniai audiniai, kilęs žandikaulio audinių uždegimas, nepakanka žandikaulio audinių tankio, aplinkinių dantų būklė yra kritinė. Dantų implantacijos galimybes kiekvieno paciento individualiai situacijai geriausiai įvertins, implantuojantis gydytojas odontologas, konsultacijos dėl dantų implantacijos metu.
Tai viena dažniausių pacientų baimių. Implantacijos procedūrai pakanka vietinės nejautros, implantui įsriegti pakanka vos 15min., nejaučiant jokio diskomforto, na o jei pacientui norisi ir ,,psichologinės nejautros“, galima taikyti ir sedacija (sąmonės slopinimas medikamentais).
Dantų implantacija yra danties šaknies atstatymas implantu, o „dantukas“ (danties vainikėlis) tvirtinamas yra implantui pilnai prigijus. Tai atskira procedūra. Pilna danties rekonstrukcija susideda iš dviejų etapų: danties implantacijos ir protezavimo ant implanto.
Jei kaulinis audinys nutirpęs, tai dar ne verdiktas – chirurgas įvertins galimybę kauliniam pagrindui atstatyti (atliekant kaulo augmentaciją). Papildomos chirurgijos poreikį ir kainą gydytojas įvertins dar pirmos konsultacijos metu.
Svarbu pasiruošti ir ,,prieš‘‘, ir ,,po“ laikotarpiui. Prieš procedūrą reikia būti visiškai sveikam, bet kokios gretutinės ligos tiesiogiai veikiančios mūsų imunitetą turi įtakos implanto prigijimui. Esant lėtinėms ligoms prieš implantaciją rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju. Po implantacijos 14 d. rekomenduojama susilaikyti nuo aktyvios fizinės veiklos, kai kuriais atvejais po procedūros skiriami antibiotikai. Apie visa tai ir daugiau pacientai išsamiai informuojami gydytojo bei savo gydymo plano koordinatoriaus.
Teisingai prižiūrimi implantai prigyja ir tarnauja kaip nuosavas dantis. Valomi įprastu dantų šepetėliu ir dantų pasta. Tačiau, tam, jog implantas tarnautų visą gyvenimą būtina reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir diagnostinius patikrinimus.
Nepraleiskite progos – pasinaudokite išskirtiniais pasiūlymais!