Profesionali burnos higiena – tai greita, efektyvi, neskausminga procedūra ir pagrindinė profilaktinė priemonė, padedanti išsaugoti sveiką ir gražią šypseną, sumažinti dantų jautrumą, apsaugoti dantis nuo ėduonies ir periodontito formavimosi. Reguliariai, kartą kas 6 mėnesius atliekama procedūra užkerta kelią įvairioms dantų ir dantenų ligoms, padeda aptikti dantų problemas dar tik ankstyvoje jų formavimosi stadijoje. Laiku išspręstos dantų problemos nereikalauja sudėtingo gydymo, todėl taupoma Jūsų sveikata ir finansai.
Profesionali burnos higiena „Šypsenos akademijoje“ atliekama „Air Flow“ metodu. Tai inovatyvia įranga profesionalios burnos higienos metu atliekama procedūra. Pasitelkus stiprią oro, vandens ir sodos miltelių srovę greitai, kruopščiai ir neskausmingai pašalinamos visos ant dantų paviršiaus susikaupusios apnašos ir užtikrinamas apsisaugojimas nuo ėduonies ir kitų burnos ligų. Po šio metodo atlikimo burnoje jausite malonų komforto ir švaros pojūtį.
Įprastai profesionalią burnos higieną pacientams rekomenduojama atlikti reguliariai kas 6 mėnesius. Tačiau procedūrų dažnumas priklauso nuo paciento individualios burnos ertmės būklės, akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai namuose:
Esant netinkamiems burnos higienos įpročiams dantis prižiūrint namuose, apnašos ir akmenys kaupiasi daug greičiau, todėl rekomenduojama burnos higieną atlikti kas 4 mėnesius.
Sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną turėtų atlikti ne rečiau, kaip kartą per 3 mėnesius.
Pacientams, atliekantiems ortodontinį gydymą, dėl sudėtingesnės burnos higienos namuose, profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama kas 3-4 mėnesius, siekiant išvengti uždegimų ir karieso susidarymo.
Tai efektyviausia profilaktinė priemonė, užtikrinanti dantų sveikatą. Dantų apnašos ir bakterijos yra pagrindinė ėduonies ir periodonto atsiradimo priežastis. Profesionalios burnos higienos metu išvalomos sunkiai prieinamos namų sąlygomis dantų vietos ir tarpdančiai.
Laiku pastebimos dantų problemos dar ankstyvoje jų formavimosi stadijoje. Burnos higienistas atidžiai apžiūri paciento dantis, informuoja, jei pastebėti pakitimai ir reikalingas gydymas.
Ilgai užsilikiusios dantų apnašos virsta dantų akmenimis, kurie dirgina dantenas ir atrodo neestetiškai. Dėl šių sankaupų ilgainiui dantenų audinys ima nykti ir sąlygoja danties netekimą. Periodiškai atliekama profesionali burnos higiena užkerta kelią dantų akmenų susidarymui.
Esant prastai burnos ertmės būklei gali susiformuoti dantenų uždegimas. Tokiu atveju pacientas profesionalios burnos higienos metu gali jausti nemalonius pojūčius, todėl gali būti atliekama nuskausminimo procedūra. Tokiu atveju profesionalios burnos higienos metu pacientas nejaus jokio diskomforto.
Procedūros metu burnos higienistas suteikia išsamią informaciją apie dantų priežiūrą namuose ir pačias efektyviausias priemones pagal paciento individualią burnos ertmės būklę.
Profesionali burnos higienos procedūra „Šypsenos akademijoje“ yra atliekama, atsižvelgiant į kiekvieno paciento individualią situaciją bei poreikius:
Profilaktiškai atliekama burnos higiena;
Burnos higiena pacientams, susiduriantiems su periodontinėmis ligomis;
Burnos higiena pacientams, turintiems dantų implantus ar nešiojantiems protezus;
Burnos higiena pacientams, nešiojantiems fiksuotus lanko protezus;
Burnos higiena vaikams;
Burnos higiena jautrius dantis turintiems pacientams;
Burnos higiena prieš dantų balinimo lazeriu procedūrą ar kitas estetinės odontologijos procedūras.
Profesionali burnos higienos procedūra trunka vos 30-60 minučių, priklausomai nuo paciento individualios burnos ertmės būklės. Procedūra susideda iš kelių žingsnių.
Burnos higienistas atidžiai įvertina paciento dantų būklę ir nustato, ar reikalingas gydymas.
Ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, „Air Flow“ metodu nuo visų dantų paviršių ir periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos apnašos.
Dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais diskeliais bei poliravimo pasta.
Burnos higienistas pateikia rekomendacijas apie paciento individualiai dantų būklei tinkamas priemones taisyklingai dantų ir burnos priežiūrai namuose.
Kiekvieną atvejį vertiname individualiai ir prisitaikome prie paciento finansinių galimybių. Tam tikslui taikoma itin lanksti atsiskaitymo už paslaugas sistema. Neatidėliokite gydymo dėl finansų, užtikriname – kartu visada atrandame kompromisą.
Įprastai profesionalią burnos higieną pacientams rekomenduojama atlikti reguliariai kas 6 mėnesius. Tačiau procedūrų dažnumas priklauso nuo paciento individualios burnos ertmės būklės, akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai namuose, todėl gali būti atliekama ir kas 4 mėnesius. Sergantiems periodonto ligomis, profesionalią burnos higieną turėtų atlikti ne rečiau, kaip kartą per 3 mėnesius. Pacientams, atliekantiems ortodontinį gydymą, profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama kas 3-4 mėnesius.
Taip. Net labai kruopščiai prižiūrint dantis, neįmanoma savarankiškai pašalinti visų apnašų ir bakterijų, todėl profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius.
Ar dantų skalavimo skysčiai gali pašalinti apnašas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis?Ne. Skalavimo priemonės tik sulėtina apnašų atsiradimą, tačiau norint jas panaikinti reikia itin kruopščiai valyti dantis, naudoti tarpdančių šepetėlius bei siūlą ar kitas priemones, kurias Jums rekomenduoja burnos higienistas, atsižvelgdamas į Jūsų individualią burnos būklę.
Gydomasis skalavimo skystis neretai yra skiriamas tuomet, kai turi atlikti tam tikrą funkciją – gydyti uždegimą, žaizdeles burnoje, sumažinti dantų jautrumą ir kt. Apie burnos skalavimo skysčius ir kokį skystį kaip papildomą dantų priežiūros priemonę rinktis yra geriausia plačiau visuomet papasakoja burnos higienistas profesionalios burnos higienos metu.
Taip. Kava, arbata, raudonas vynas, tabakas, rūkymas, kitos dažančios medžiagos daro įtaką spartesniam pigmentinių apnašų atsiradimui.
Nebūtinai. Blogas kvapas atsiranda dėl bakterijų ir apnašų, kurios nusėda tarpdančiuose, ant liežuvio ar dantenų kišenėse. Profesionalios burnos higienos metu burnos higienistas atidžiai patikrins Jūsų burnos būklę ir įvertins, ar reikalingas dantų gydymas.
Taip. Procedūra atliekama vaikams, kurių dantys jau yra išdygę.
Įprastai ši procedūra nėra skausminga. Tačiau, jeigu Jūsų dantys yra jautresni gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas. Tokiu atveju Jums gali būti atliktas nuskausminimas, kad procedūra nekeltų jokio skausmo.
Po profesionalios burnos higienos nerekomenduojama valgyti, gerti dažančių gėrimų (kavos, arbatos, limonadų, vyno ir kt.) bei rūkyti 3 valandas.
Į burnos higienistą reikėtų kreiptis reguliariai kas 6 mėnesius. Reikėtų nedelsiant kreiptis atsiradus dantenų uždegimo ir periodontito požymiams. Taip pat profesionali burnos higiena yra ypatingai svarbi atliekant ortodontinį gydymą, prieš atliekant dantų balinimą, dantų implantavimą, protezavimą ar kanalų gydymą.
Taip. Atlikus profesionalią burnos higienos procedūrą kelias dienas galite jausti nemalonius pojūčius. Dantenos gali šiek tiek pakraujuoti, o dantys – reaguoti į karštį ir šaltį. Todėl rekomenduojame dantis valyti minkštu dantų šepetėliu, naudoti pastą, mažinančią jautrumą. Nemalonūs pojūčiai paprastai sumažėja praėjus dviems dienoms po burnos higienos procedūros, o burnos ertmė pilnai atsistato per dvi savaites. Jei nemalonūs pojūčiai tęsiasi ilgiau, rekomenduojame kreiptis į odontologijos kliniką.
Nepraleiskite progos – pasinaudokite išskirtiniais pasiūlymais!