Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas trečias vyresnis nei 65 m. žmogus pasaulyje kenčia dėl bedančio žandikaulio. Bedantis žandikaulis yra vadinamas tokiais atvejais, kuomet pacientas visiškai neturi dantų arba jo turimi dantys dėl patologijos, gedimų ar kitų priežasčių nebegali atlikti jiems skirtos funkcijos - maisto kramtymo, apdorojimo ir paruošimo virškinimui.
Ilgą laiką populiariausias būdas atkurti bedantį žandikaulį buvo išimami protezai, kurie yra įvairių rūšių:
1. Dalinės plokštelės - paprastos arba elastinės, su metaliniais kabliukais, kurie atlieka prilaikymo funkciją, taip pat, pilnos plokštelės, kai žandikauliai yra visiškai bedančiai.
2. Lanko atraminiai protezai, kurie turi specialią konstrukciją ir yra gaminami liejimo būdu. Norint naudoti šiuos protezus, būtina sąlyga, kad burnoje būtų likę tvirtai stovinčių, atraminių dantų, už kurių kabinsis kabliukai ar užraktai.
3. Nuimamos plokštelės nuo implantų. Tuo atveju, kai burnoje nebelieka dantų, ar likę dantys nėra tinkami protezavimui, pacientams, ypač vyresnio amžiaus, yra siūlomas nuimamos plokštelės nuo implantų protezavimo būdas.
Nors šie protezai ilgą laiką buvo pagrindinis dantų atkūrimo būdas, šiomis dienomis jau juokaujama, jog orų gyvenimą užtikrina neišimami protezai, kuomet dantys miega kartu su pacientu.
1998-aisias gydytojas odontologas Paulo Malo padarė milžinišką proveržį ir sukūrė „All-on-4“ dantų atkūrimo metodą panaudojant į žandikaulį strategiškai įsriegtus keturis implantus ir ant jų pritvirtinant neišimamą protezą.
Tai yra vienas ekonomiškiausių ir patogiausių variantų siekiant atkurti prarastus dantis. Visgi, labai svarbu atkreipti dėmesį į chirurginę dalį - implantų gamintojus bei operaciją atliekantį gydytoją bei jo kvalifikacijas, nes ši procedūra yra atliekama visam gyvenimui ir jos tinkamas atlikimas užtikrina dantų protezų, skirtų kramtymui, laikymąsi.
„Renkantis bedančio žandikaulio atkūrimą neišimamu protezu ant 4 implantų labai svarbu atsakingai pasirinkti chirurginės dalies atlikimo metodiką.“
Svarbu paminėti, jog kaip žmogus reguliariai lankosi pas odontologą su nuosavais nuolatiniais dantimis, taip pat šį reguliarumą turėtų išlaikyti ir su „All-on-4“ protezu. Taip yra įvertinama proteze esančių dantų būklė, implantų padėtis ir jų taisyklingas stovėjimas kaule. Esant reikalui, hibridinį protezą bet kada galima pakeisti į kitą. Jeigu pacientas šį protezą darosi 30-40m. amžiaus, reikia suprasti, jog šį protezą reikės bent vieną ar du kartus pasikeisti. Jei pacientas šį protezą darosi 60-70m. amžiaus, šio protezo dažniausiai užtenka visam gyvenimui.
„Šypsenos akademijoje“ visiems straipsnyje minimiems protezavimo būdams yra galimas TLK finansavimas. Kompensacija yra taikoma šiais atvejais:
Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
Jei svajojate apie šypsenos atkūrimą neišimamais protezais, maloniai kviečiame registruotis į konsultaciją, kur atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus bei sudarysime gydymo planą atsižvelgiant į Jūsų lūkesčius.